DACHSER rozbudowuje swój oddział w pobliżu Pragi

DACHSER rozbudowuje swój oddział w pobliżu Pragi

Na północny zachód od Pragi, DACHSER rozbudowuje swój oddział w Kladnie, o nową halę przeładunkową i biura administracyjne. Dostawca usług logistycznych planuje inwestycję o wartości prawie 12,6 mln euro. Budowa rozpocznie się w lipcu 2023 roku, a jej zakończenie planowane jest na połowę 2024 roku. Budowa dodatkowej hali o powierzchni 4 000 m2 stworzy najnowocześniejszy i największy terminal DACHSER do obsługi ładunków drobnicowych w Czechach.

Nowa lokalizacja DACHSER Czechy powiększa istniejący oddział w przemysłowej części Kladna. Dwupiętrowy budynek administracyjny będzie posiadał nowoczesne pomieszczenia biurowe i rekreacyjne na powierzchni 1 340 m2. Po zakończeniu budowy terminal przeładunkowy zajmie 8 000 m2 i będzie wyposażony w 74 bramy przeładunkowe. Obiekt DACHSER będzie oferował łącznie 18 500 m2 powierzchni przeładunkowej z 90 bramami załadunkowymi i prawie 4 500 m2 powierzchni biurowej.

Inwestycja w przyszłość

W budowie zostaną wykorzystane zrównoważone technologie  zgodnie ze standardem DACHSER, które mają zastosowanie we wszystkich własnych budynkach firmy w Europie. Między innymi, na dachu zostanie zainstalowany system paneli fotowoltaicznych, który będzie dostarczał energię do obsługi obiektu, ładowania pojazdów przeładunkowych oraz stacji e-ładowania ciężarówek i samochodów służbowych.

– Rozbudowa oddziału w Kladnie spełnia potrzeby nasze i naszych klientów. Umożliwia nam jeszcze szybszą i wydajniejszą obsługę przesyłek drobnicowych w Europie. Zaprojektowaliśmy cały obiekt jako nowoczesny projekt z myślą o przyszłych wymaganiach logistycznych i zgodnie z naszymi celami zrównoważonego rozwoju – podsumowuje Jan Pihar, Managing Director European Logistics DACHSER Czechy

Poleć ten artykuł:

Polecamy