DACHSER rozwija sieć połączeń LCL we frachcie morskim

DACHSER rozwija sieć połączeń LCL we frachcie morskim

DACHSER oferuje od marca 2022 r. dodatkowe połączenia między Skandynawią a Chinami. Bezpośredni serwis LCL operatora logistycznego kursuje raz w tygodniu z Kopenhagi i Göteborga do Ningbo oraz Szanghaju. Dzięki temu, że nie ma już konieczności dekonsolidacji ładunków w terminalu tranzytowym, czas realizacji zleceń jest krótszy, co czyni tę usługę szczególnie szybkim rozwiązaniem transportowym.

Podczas gdy większość przesyłek ze Skandynawii do Chin jest obsługiwana w głównych europejskich portach morskich, DACHSER oferuje usługę bezpośredniego transportu drobnicowego (LCL) z alternatywnych portów, minimalizując czas i koszty tranzytu. Pandemia i jej skutki, zatory w portach oraz brak wykwalifikowanego personelu utrzymują stawki frachtu morskiego na wysokim poziomie.
– Usługi LCL są atrakcyjną opcją łańcucha dostaw dla naszych klientów. Bezpośredni transport na przykład z Kopenhagi i Göteborga pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze, a jednocześnie minimalizuje ryzyko uszkodzenia ładunku – wyjaśnia Claus Freydag, Head of Global Management Ocean w DACHSER.
DACHSER transportuje ładunki LCL do kontenerowej stacji towarowej (CFS) w celu dekonsolidacji, redukując czas tranzytu i przeładunku w dużych, zatłoczonych portach. – Rozładunek kontenerów na mniejszych stacjach CFS może przyspieszyć ten proces – kontynuuje Freydag – W przeciwieństwie do transportu FCL, ładunki drobnicowe LCL są często traktowane priorytetowo w procesie załadunku. Są one również uważane za opcję bardziej przyjazną dla środowiska, ponieważ umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej.

Przewidywalny czas dostawy i redukcja kosztów

DACHSER oprócz połączeń z Kopenhagi i Göteborga do Chin oferuje także inne bezpośrednie połączenia z mniejszych portów i miast śródlądowych w Europie do regionu Azji i Pacyfiku. Usługi takie są stosunkowo rzadkie na rynku i obejmują połączenie z Helsinek, a także trasy z Pragi, Bazylei i Gdańska do Szanghaju.
Stamtąd w ciągu tygodnia realizowanych jest wiele połączeń do kilku popularnych regionów Chin. Ogólnie rzecz biorąc, usługa LCL zapewnia przewidywalny czas dostawy i znacznie obniża koszty transportu w całym łańcuchu dostaw.

Poleć ten artykuł:

Polecamy