Dachser wspiera logistycznie Sioo:x

Dachser wspiera logistycznie Sioo:x

Dachser zapewnia Sioo:x - szwedzkiej firmie specjalizującej się w ekologicznych produktach ochrony drewna - kompleksowe wsparcie z zakresu logistyki. Dzięki efektywnej obsłudze łańcucha dostaw współpraca z operatorem sprzyja rozwojowi skandynawskiego producenta.

Każde drewno wymaga starannej konserwacji – niezależnie od tego, czy wykonane są z niego zewnętrzne ściany domu, czy też weranda lub łódź. Jest to szczególnie ważne w zmiennej pogodowo Skandynawii, gdzie drewno należy do najczęściej wybieranych materiałów budowlanych. Jednym z głównych dostawców produktów ochrony drewna – zwłaszcza na terenie Szwecji i Niemiec – jest firma Sioo:x, która ma już ugruntowaną pozycję rynkową, a jej produkty można kupić w Szwecji, Finlandii, Niemczech, Austrii i Stanach Zjednoczonych. Oferowane przez nią wyroby zapewniają długotrwałą i przyjazną dla środkowiska ochronę drewnianych powierzchni w srebrno-szarych odcieniach. Warto podkreślić, że nazwa Sioo:x nie jest przypadkowa – nawiązuje do związku chemicznego krzemu i tlenu, czyli SiO2.

 

– Wykorzystywany przez nas sposób zabezpieczenia drewna inspirowany jest naturą. Chodzi tutaj o sprytną technologię ochrony za pomocą krzemu, który najpierw jest pobierany z gleby przez drzewa i rośliny, a następnie transportowany do pnia czy łodygi, gdzie się wytrąca, wzmacniając jednocześnie cały organizm – mówi Herje Boström, założyciel firmy Sioo:x.

 

Oprócz wysokiej jakości i renomy produktu niezbędnym elementem dla osiągniecia sukcesu rynkowego jest skuteczna dystrybucja. Dachser posiada wieloletnie doświadczanie w branży DIY. Operator dostarcza towary do 18 tys. marketów typu „dom i ogród” rocznie w całej Europie. Dzięki stworzeniu unikalnej konfiguracji w zakresie dostaw do sklepów DIY, Dachser oraz Sioo:x wypracowali wspólnie przepis na sukces. Dachser zajmuje się obsługą wszelkiego rodzaju przesyłek firmy, zarówno drobnicowych, jak i całopojazdowych, co pozwala skandynawskiemu producentowi skupić się na sprzedaży oraz zdobywaniu kolejnych rynków.

 

– Sioo:x jest firmą, której produkty są obecnie bardzo popularne, a za potencjalny rynek służy im cały świat. Odpowiadamy m.in. za dystrybucję towarów Sioo:x do sklepów OBI w Europie Środkowej, ale koordynujemy również działania związane z magazynowaniem i transportem krajowym. Jesteśmy zaangażowani w obsługę całego łańcucha dostaw producenta. Współpracę z Sioo:x zaczęliśmy na bardzo wczesnym etapie rozwoju tej firmy, dzięki czemu udało się stworzyć podstawę do wdrażania długoterminowych i zrównoważonych rozwiązań logistycznych. Teraz rośniemy wraz z firmą, umożliwiając jej skoncentrowanie się na rozwijaniu działalności – mówi Daniel Jonsson, kierownik sprzedaży w oddziale Dachser w Göteborgu.

 

(Dachser)

Poleć ten artykuł:

Polecamy