Dachser: Z myślą o przyszłości

Dachser: Z myślą o przyszłości

Logistyka oznacza również ciągłe podejmowanie i radzenie sobie z nowymi wyzwaniami. Zwłaszcza gdy sprawy stają się trudne. Dlatego w Dachser podchodzimy do tego roku z dużą pewnością siebie i zapałem, nawet pomimo tego, że wciąż mamy do czynienia ze słabymi, niestabilnymi rynkami i rosnącymi kosztami. Burkhard Eling, CEO Dachser dzieli się swoimi przemyśleniami na temat logistyki w 2024 roku.

Ostrożne prognozy analityków ekonomicznych sugerują, że również w tym roku nie rozkręci się globalny handel. International Monetary Fund (IMF) przewiduje obecnie powolny wzrost światowej gospodarki na poziomie 3,1%.W tym roku skoncentrujemy nasze wysiłki zarówno na naszej działalności operacyjnej, jak i programach strategicznych. Obejmują one rozszerzanie i łączenie naszych sieci na całym świecie, dalsze ich ulepszanie i zwiększanie ich wydajności poprzez cyfryzację, ochronę klimatu i dalszy rozwoju personelu. Oto niektóre z najważniejszych wydarzeń w nadchodzących tygodniach: startują nasze nowe spółki joint venture DACHSER & Fercam Italia i DACHSER Japan, finalizujemy przejęcie Frigoscandii i rozpoczynamy integrację – tak jak to już z powodzeniem ma miejsce w przypadku Müller Fresh Food Logistics. Wprowadzamy również naszego wielokrotnie nagradzanego cyfrowego bliźniaka @ILO w kilku europejskich oddziałach. Ponadto w tym roku do dyspozycji naszych klientów będzie dostępna platforma Dachser. Połączy ona usługi logistyki drogowej, lotniczej i morskiej w przyjaznym dla użytkownika, nowoczesnym interfejsie.

Idziemy naprzód z jasną misją

Nasze perspektyw są bardzo dobre! Ponadto w 2024 r. będziemy kontynuować prace nad rozwojem globalnie zintegrowanych rozwiązań w zakresie transportu i logistyki kontraktowej – Global Groupage. Poprzez płynne i wydajne łączenie międzykontynentalnych transportów LCL (Less than container load) i frachtu lotniczego z naszą wysokowydajną europejską siecią drobnicową, chcemy oferować naszym klientom globalne rozwiązania „od drzwi do drzwi” o wysokim poziomie przejrzystości. Jesteśmy przekonani, że dzięki Global Groupage zrealizujemy naszą misję w ujęciu długoterminowym. Jest nią stworzenie najbardziej inteligentnego na świecie połączenia i integracji kompetencji sieci logistycznej. To właśnie ten cel nas napędza i daje nam motywację – daleko wykraczającą poza krótkoterminowe prognozy ekonomiczne.

Poleć ten artykuł:

Polecamy