Daimler Truck Parts Center na styku Autostrady Bursztynowej i Autostrady Wolności

Daimler Truck Parts Center na styku Autostrady Bursztynowej i Autostrady Wolności

Seifert Polska uruchamia właśnie nowy magazyn w pobliżu Łodzi, a dokładnie w Strykowie, czyli przy węźle “Łódź – Północ” (tzw. węźle “Stryków”), drugim co do wielkości węźle drogowym w Polsce, zajmującym powierzchnię 136 hektarów, który z 13 wiaduktami zapewnia bezkolizyjny ruch, bez potrzeby zatrzymywania pojazdów, w którymkolwiek kierunku kraju. W Strykowie łączy się bowiem autostrada A1 (północ–południe, którą przejeżdżamy przez Polskę wzdłuż, z Trójmiasta do granicy z Republiką Czeską w Gorzyczkach) i A2 (wschód–zachód, która stanowi kontynuację niemieckiej autostrady A12 z kierunku Berlina, a na terenie Polski przebiega od granicy z Niemcami w Świecku i łączy Poznań, Konin i Warszawę).

Węzły drogowe pełnią kluczową rolę w systemie transportowym. Optymalizują czas oraz koszty łańcuchów dostaw, w szczególności w obszarach związanych z logistyką zaopatrzenia. Bazująca na węźle „Stryków” koncepcja lokalizacyjna przedstawiona przez firmę Seifert, oparta na szczegółowej analizie potrzeb klienta – została najlepiej ocenionym projektem.

Kompleksowa obsługa zindywidualizowanych zamówień części zamiennych dla punktów serwisowych sieci Daimler Truck w Polsce.

Nowe centrum logistyczne Seifert Polska odpowiadać będzie przede wszystkim za kompleksową obsługę zindywidualizowanych zamówień dla jednego z największych światowych producentów pojazdów użytkowych klasy premium, Daimler Truck.

Zakres odpowiedzialności operatora logistycznego dotyczyć będzie dystrybucji części zamiennych do aut ciężarowych. Dla zwizualizowania skali zadania – można wyobrazić sobie całkowicie rozmontowany samochód ciężarowy na wszystkie podstawowe części i zespoły. Części o różnych wymiarach i różnym przeznaczeniu, od kilkucentymetrowych śrub różnego rodzaju poprzez żarówki, szyby, spojlery, aż po silniki i części wielkogabarytowe w postaci 5-metrowej karoserii. W sumie Seifert Polska będzie zarządzać niemalże 300 000 różnego rodzaju i typów elementów magazynowych, przy wielkości SKU rzędu 12 000.

Sprawną obsługę logistyczną potrzebnych części zapewnią dedykowane rozwiązania kompletacyjne oraz kompatybilny system zarządzania integrujący centralę Daimler Truck w Niemczech, 40 punktów serwisowych sieci Mercedes-Benz Trucks na terenie Polski oraz krajów bałtyckich z bazą logistyczną przedsięwzięcia, czyli magazynem Seifert Polska w Strykowie. Stąd, w systemie JUST IN TIME trafią one wprost do warsztatów. Seifert Polska będzie dostarczać je na dedykowanych trasach po całej Polsce, w trybie nocnym, z gwarantowaną dostawą do godziny 6 rano następnego dnia po złożeniu zapotrzebowania, osiągając sumarycznie dystans ok. 6 500 km/noc, 6 dni w tygodniu. Tak, by punkt serwisowy Mercedes-Benz Trucks, już następnego dnia od wskazania potrzebnej części zamiennej mógł przystąpić do jej montażu.

Automotive is our motive

– Rok 2023 rozpoczęliśmy trzema dużymi projektami logistycznymi. We Wrocławiu, Bielsku-Białej i w Strykowie, na styku Autostrady Bursztynowej i Autostrady Wolności. Te dwa ostatnie projekty są przykładem wyspecjalizowanego sektora logistyki kontraktowej dla branży motoryzacyjnej, która od lat stanowi motor napędowy Seifert Logistics Group. Od lat rozwijamy się wraz z AUTOMOTIVE. Nie inaczej jest i w Polsce, we współpracy z koncernem produkującym samochody marki Mercedes-Benz. I od teraz także w zakresie płynnego serwisowania ciężarówek klasy premium z gwiazdą na masce. Dziękujemy za zaufanie – z zadowoleniem podkreśla Szymon Szczepanik, Dyrektor Logistyki i Członek Zarządu Seifert Polska.

– Jednocześnie wzorem polityki prowadzonej przez całą Grupę Seifert, szerokie portfolio, jako efekt dywersyfikacji stanowi nasz solidny fundament i atut, co ma szczególne znaczenie w niepewnych czasach konfliktu wojennego, aby zabezpieczać logistycznie i optymalizować łańcuchy dostaw naszych obecnych i przyszłych klientów – dodaje Jan Brachmann, Prezes Seifert Polska.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy