Daniel Carrera nowym prezesem UPS Europe

Daniel Carrera nowym prezesem UPS Europe

Firma UPS powołała Daniela Carrerę na nowego prezesa UPS Europe. Na nowym stanowisku, Carrera będzie odpowiedzialny za zarządzanie operacjami, a także ponad 50 000 pracownikami w 56 krajach i terytoriach w Europie.

W odpowiedzi na wyzwania związane z pandemią, europejski region rozwija się jako globalne centrum sieci UPS, spełniając rosnące wymagania wynikające ze znaczących wzrostów handlu elektronicznego. UPS Europe pełni także kluczową rolę w transporcie szczepionek z Europy do Azji, na Bliski Wschód, do Ameryki Północnej oraz Afryki.

Daniel Carrera, obywatel Hiszpanii, jest drugim Europejczykiem w roli prezesa UPS Europe. Zajmował kilka wyższych stanowisk kierowniczych w całym regionie, ostatnio piastując stanowisko prezesa Dystryktu na Europę Zachodnią, pełniąc jednocześnie funkcję międzynarodowego ambasadora ds. różnorodności i integracji. Pełniąc te funkcje, odegrał kluczową rolę, wspierając zakończenie pięcioletniego cyklu inwestycji, o wartości 2 mld dolarów. Podjęte inwestycje zwiększyły prędkość operacyjną i przepustowość.
Przed dołączeniem do UPS, Carrera pełnił funkcję dyrektora ds. klientów globalnych na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA) w Menlo Worldwide, globalnym dostawcy usług spedycyjnych. Po przejęciu firmy przez UPS w 2005 roku, Carrera nadzorował udaną integrację zespołów sprzedaży Menlo Worldwide i UPS Supply Chain Solutions.

(UPS)

Poleć ten artykuł:

Polecamy