DB Schenker kupuje Bitergo – dostawcę oprogramowania dla logistyki

DB Schenker kupuje Bitergo – dostawcę oprogramowania dla logistyki

Bliższa współpraca od trzech lat – Bitergo koncentruje się na rozwiązaniach wspierających operacje magazynowe i zarządzanie łańcuchem dostaw a także na aplikacjach mobilnych – Schenker wzmacnia swoją cyfrową strategię

DB Schenker i Bitergo ściśle współpracują ze sobą od trzech lat.

DB Schenker kupił firmę informatyczną – Bitergo. Od momentu powstania w 2013 roku, Bitergo specjalizuje się w dziedzinie tworzenia oprogramowania na potrzeby logistyki. Świadczy także usługi doradcze, koncentrując się na magazynowaniu, realizacji łańcucha dostaw i aplikacjach mobilnych.

DB Schenker i Bitergo ściśle współpracują ze sobą od trzech lat. Wraz z przejęciem firmy 31 maja br., DB Schenker wzmacnia swoje działania w ramach cyfrowej strategii, zmierzając w kierunku oprogramowania opartego na chmurze dla małych i średnich klientów. Dzięki wystandaryzowanym technologicznym modułom, które wspierają zarządzanie łańcuchem dostaw, dostawca usług logistycznych może spełniać indywidualne wymagania klientów i reagować na rosnącą złożoność logistyki.

Christa Koenen, CIO/CDO Schenker AG: “Dla nas Bitergo to idealny partner, którego z przyjemnością włączymy do naszej wizji cyfrowego i kompleksowego zarządzania łańcuchem dostaw przyszłości. Europejski rynek dostawców oprogramowania dla logistyki jest bardzo rozdrobniony i nie spełnia wymagań wszystkich graczy. Co więcej, konkurenci mają bardzo różne doświadczenia, kompetencje i propozycje wartości. Dzięki tej współpracy powstaje duża synergia: DB Schenker dysponuje globalną siecią, a także wieloletnimi kompetencjami w zakresie logistyki i technologii. Bitergo wnosi doświadczenie, wiedzę i interesującą wizję.”

Andreas Trautmann, managing director w Bitergo: “DB Schenker jest naszym preferowanym partnerem. Jako globalny gracz, dostawca usług logistycznych oferuje nam nową, idealną przestrzeń, która pozwoli nam na dalszy rozwój. W szczególności, przejęcie firmy jest najlepszym rozwiązaniem dla naszych pracowników. Możemy teraz wspólnie wzmacniać nasze portfolio i pracować nad dalszym rozwojem Bitergo.”

O Bitergo

Firma Bitergo, z siedzibą w Dortmundzie (Niemcy), oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie oprogramowania do digitalizacji procesów logistycznych. Marka Warehouse Star łączy w sobie różne aplikacje mobilne i interfejsy internetowe do kontroli zapasów w łańcuchu dostaw. Umożliwia ona dostawcom usług logistycznych i sprzedawcom internetowym uruchomienie standardowego systemu oprogramowania bezpośrednio w chmurze a tym samym natychmiastową implementację w lokalizacjach logistycznych na całym świecie. Zintegrowana data gateway umożliwia łatwy dostęp i wymianę elektronicznych zamówień i dowodów dostawy.
W przyszłości firma będzie nadal obsługiwać klientów zewnętrznych jako niezależny podmiot. Partnerstwo z DB Schenker pozwoli na wprowadzenie rozwiązań na rynek i pomoże w ich szybszym opracowywaniu nowych pomysłów oraz otworzy rynki międzynarodowe.

Poleć ten artykuł:

Polecamy