DB Schenker w Polsce – wysokie standardy bezpieczeństwa

DB Schenker w Polsce – wysokie standardy bezpieczeństwa

DB Schenker w Polsce został bardzo wysoko oceniony za standardy bezpieczeństwa i jakość operacji logistycznych prowadzonych dla branży chemicznej. To rezultat ostatniego badania SQAS (Safety & Quality Assessment System).

System zarządzania oraz procedury i praktyki stosowane przez DB Schenker były badane w czerwcu br. na terenie chorzowskiego Magazynu Logistycznego oraz w biurze zarządu firmy.

 

Uzyskany wynik – 95 % – jest znacznie wyższy niż średnia dla branży (logistyka i dystrybucja towarów chemicznych), zbliżona do 80%, co świadczy o spełnianiu bardzo wysokich standardów w obrocie towarami chemicznymi.

 

Szczególne uznanie audytora wzbudziło podejście do bezpieczeństwa pracowników. Przykładem jest tu realizacja programu BBS (Behavior-based safety), który służy do identyfikowania i eliminacji potencjalnych zdarzeń ryzykownych, na podstawie obserwacji samych pracowników.

 

Badanie obejmowało dwa obszary. Pierwszy z nich zawierał szczegółowe pytania m.in. z obszaru CSR, HR, compliance, prawa pracy i procedur dotyczących informacji, operacji oraz mienia. Drugi dotyczył zagadnień takich jak ochrona przeciwpożarowa, bezpieczeństwo i higiena pracy, przebieg procesów związanych z obrotem materiałami chemicznymi oraz komunikacja z klientem i innymi partnerami.

 

To już kolejny audyt SQAS w DB Schenker w Polsce. Poprzednie badanie było przeprowadzone w listopadzie 2014 r. w innych jednostkach firmy. Wtedy także uzyskano bardzo wysoki wynik, na poziomie 90 %.

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy