DB Schenker wprowadza na drogi prototypową ciężarówkę Volta Zero

DB Schenker wprowadza na drogi prototypową ciężarówkę Volta Zero

DB Schenker wziął udział w prezentacji pilotażowej ciężarówki Volta Zero, przeznaczonej do testów w europejskich miastach. Na spotkaniu w zakładzie produkcyjnym Volta Trucks w Steyr w Austrii pokazano końcową wersję prototypu całkowicie elektrycznego samochodu ciężarowego w fazie przedprodukcyjnej. 150 ciężarówek Volta Trucks zostanie przekazanych DB Schenker w 2023 roku.

Cyrille Bonjean, Head of Land Transport w DB Schenker Europe: – Po raz kolejny
DB Schenker jest pionierem. Jako lider rynku dążymy do tego, aby stać się numerem jeden na świecie w zakresie zielonej logistyki. Bierzemy odpowiedzialność za redukcję emisji wynikających z działalności wykorzystywanej przez nas floty. Europejskie testy drogowe Volta Zero to ważny kamień milowy zarówno z naszego punktu widzenia jak i dla Volta Trucks. Opinie naszych kierowców i przewoźników zostaną wzięte pod uwagę przy seryjnej produkcji całkowicie elektrycznego Volta Zero. Wraz z włączeniem do sieci pierwszych 150 pojazdów, będziemy w stanie realizować dostawy bezemisyjne z wykorzystaniem ponad 330 e-trucków o masie od 7,5 t do 19 t i 70 rowerów cargo w 124 miastach w 22 krajach. Nasza e-flota nie będzie miała sobie równych na rynku przewozów towarowych.

Essa Al-Saleh, Chief Executive of Volta Trucks: – Spotkanie z DB Schenker w naszym zakładzie produkcyjnym w Steyr i możliwość pokazania postępów w produkcji pierwszego całkowicie elektrycznego pojazdu testowego Volta Zero było dla nas niezwykle ekscytujące. DB Schenker dołączył do nas w drodze do dekarbonizacji. Przedstawiciele firmy mogli sami przekonać się jak wiele korzyści związanych z bezpieczeństwem i ochroną środowiska wniesie do  logistyki miejskiej DB Schenker Volta Zero. Wszystko to sprawi, że nasze miasta będą bezpieczniejsze oraz bardziej zrównoważone. Spotkanie w Steyr i prezentacja prawie gotowego pojazdu, który operator będzie testować, uświadomiło nam jak bardzo realne stało się całe to doświadczenie. To znaczący krok dla nas wszystkich.

Prototyp Volta Zero, którego budowę DB Schenker obserwował w Steyr, stanie się częścią floty eksploatowanej w ramach prób drogowych. Flota pojazdów ciężarowych Volta Zero będzie wykorzystywana w europejskiej sieci DB Schenker do przewozu towarów z hubów dystrybucyjnych do centrów miast i obszarów podmiejskich. To właśnie na takich terenach innowacyjna konstrukcja pojazdu z bezpieczną kabiną, aby chronić użytkowników dróg, oraz z układem napędowym o zerowej emisji spalin, przyniosą największe korzyści.

We wrześniu 2022 r. DB Schenker i Volta Trucks pomyślnie zakończyły pierwsze testy drogowe całkowicie elektrycznego prototypu Volta Zero Design Verification w Paryżu. Była to część fazy rozwoju inżynieryjnego, w której nie można było przewozić żadnego ładunku. Kolejna faza testów umożliwi DB Schenker użytkowanie Volta Zero w rzeczywistych warunkach dystrybucji z pełnym obciążeniem.

DB Schenker będzie wykorzystywał pojazdy testowe w 18 różnych miastach w całej Europie , w tym w Skandynawii, we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Szwecji i Norwegii.

Poleć ten artykuł:

Polecamy