DB Schenker z nową ciężarówką Volvo FL Electric

DB Schenker z nową ciężarówką Volvo FL Electric

DB Schenker realizuje swój cel, jakim jest zerowa emisja CO2 w dystrybucji miejskiej w stolicy Norwegii. Do swojego centrum Oslo City Hub operator włączył właśnie nową ciężarówkę Volvo FL.

Pojazd został zaprezentowany przez norweską premier Ernę Solberg, która podziękowała DB Schenker za działania na rzecz ekologicznych rozwiązań transportowych. Projekt wspiera państwowa agencja energetyczna Enova. Jest to pierwsza seryjnie produkowana w Norwegii 16-tonowa ciężarówka z napędem elektrycznym, który umożliwi DB Schenker prowadzenie zrównoważonej logistyki w Oslo i w okolicach.
Podczas prezentacji premier Erna Solberg powiedziała: – Wspieramy ambitne i innowacyjne przedsiębiorstwa, takie jak DB Schenker, które promują nowe ekologiczne technologie. Chciałabym wyrazić słowa uznania dla tego innowacyjnego podejścia, które nie ogranicza się tylko do wykorzystywania elektrycznych ciężarówek. Dzięki współpracy z agencją Enova oraz znaczącym inwestycjom w centrum logistyczne i pojazdy elektryczne, firma wskazuje właściwy kierunek.
Jochen Thewes, CEO DB Schenker dodał: – W DB Schenker jesteśmy w pełni zaangażowani w ciągłe zmniejszanie naszego śladu węglowego. Jesteśmy zdeterminowani, by oferować klientom bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska rozwiązania logistyczne, aby wspierać ich w realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Dzięki nowemu pojazdowi Volvo FL Electric i wsparciu Enova, w naszym Oslo City Hub możemy teraz udowodnić, że w transporcie miejskim możliwe jest prowadzenie działalności bezemisyjnej. Jesteśmy dumni, że dostarczamy najlepsze w swojej klasie rozwiązania służące ochronie środowiska naturalnego, które przyczyniają się do realizacji ambitnych celów społecznych związanych z neutralnością klimatyczną.

Volvo FL Electric o ładowności 16 ton będzie wykorzystywany w dostawach miejskich przez DB Schenker na terenie Oslo. Eksploatacja bez emisji bezpośrednich zanieczyszczeń (dotyczy to np. emisji CO2 i tlenków azotu) i bez emisji hałasu, przyczynia się do wzrostu popytu na transport towarów w mieście, który ogranicza negatywny wpływu na środowisko. Podobnie jak centrum dystrybucyjne DB Schenker Oslo City Hub, Volvo FL Electric będzie zasilany przede wszystkim norweską odnawialną energią hydroelektryczną.
Operator zamówił łącznie jedenaście elektrycznych ciężarówek dla logistyki miejskiej w Oslo. Zastąpią one pojazdy z silnikiem diesla. Oslo City Hub zostało otwarte przez DB Schenker w centrum norweskiej stolicy w maju 2019 r. Do końca 2020 r. jego działalność będzie prowadzona całkowicie bez paliw kopalnych, z wykorzystaniem łącznie 23 pojazdów elektrycznych, w tym furgonetek i rowerów towarowych. Codziennie około 800 dostaw w Oslo będzie realizowanych za pomocą pojazdu elektrycznego.

(DB Schenker)

Poleć ten artykuł:

Polecamy