DHL Express Polska: bezpieczeństwo obiektów

DHL Express Polska: bezpieczeństwo obiektów

DHL Express w celu bezpiecznego zarządzania międzynarodowym łańcuchem dostaw wdraża wymagania dla bezpieczeństwa obiektów logistycznych TAPA. Do pierwszych, które pomyślnie przeszły audyty i uzyskały certyfikację TAPA, należą nowo powstałe jednostki w Lublinie, Rzeszowie i Toruniu.

Bezpieczeństwo obiektów to jeden z priorytetów systemu zarządzania w firmie DHL Express, zrzeszonej w TAPA (Transported Asset Protection Association), światowej organizacji zajmującej się ograniczeniem strat na skutek kradzieży w międzynarodowych łańcuchach dostaw. TAPA FSR (Facility Security Requirements) zawiera wymagania określające standardy bezpieczeństwa i najlepsze praktyki branżowe dla obiektów przechowujących i procesujących towary wysokiej wartości, a także wskazuje właściwe metody utrzymywania tych standardów. Wszystkie nowo powstające obiekty DHL Express utrzymują najwyższe standardy bezpieczeństwa w oparciu m.in. o wymogi TAPA. Prace nad uzyskaniem certyfikatu w pierwszych jednostkach DHL Express rozpoczęte zostały w ubiegłym roku. W tym roku DHL Express planuje certyfikację kolejnych obiektów – m.in. w Warszawie, Pyrzowicach, we Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie oraz Łodzi.

 

Za realizację polityki bezpieczeństwa w firmie DHL Express oraz we wszystkich jej obiektach w Polsce, odpowiada Dział Bezpieczeństwa. – Obok najwyższych standardów obsługi, klienci oczekują od nas skutecznie wdrożonych systemów bezpieczeństwa. Zapewniając im pełną satysfakcję z oferowanych usług, możemy wykazać swoją przewagę konkurencyjną i być firmą uznawaną za lidera na rynku w zakresie bezpiecznego łańcucha dostaw – powiedział Piotr Kozak, menedżer ds. bezpieczeństwa w DHL Express Polska. – DHL Express przywiązuje szczególną uwagę do podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa. Z myślą o pracownikach i klientach, tworzymy bezpieczne miejsca pracy rozwijając kulturę bezpieczeństwa oraz w oparciu o globalny program szkoleniowy DHL Express CIS Security, którym objęci są wszyscy pracownicy i podwykonawcy w DHL Express.

 

Będąc liderem na rynku międzynarodowych usług ekspresowych, DHL Express zobowiązana jest do spełniania wymogów legislacyjnych i przestrzegania regulacji w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa – m.in. działań na wypadek zagrożeń terrorystycznych, czy przewozu towarów niebezpiecznych.

 

(DHL Express)

Poleć ten artykuł:

Polecamy