DHL Global Forwarding dla Polskiej Akcji Humanitarnej

DHL Global Forwarding dla Polskiej Akcji Humanitarnej

DHL Global Forwarding, lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post DHL Group, od 2011 r. wspiera organizację angażując się w akcję „Pajacyk”.

W ramach programu społecznej odpowiedzialności biznesu DHL Global Forwarding prowadzi projekt „JEDNA PRZESYŁKA = JEDEN POSIŁEK”, którego celem jest zbieranie funduszy na dożywienie dzieci poprzez finansowanie obiadów w szkołach i świetlicach środowiskowych. Za każdą zrealizowaną z DHL Global Forwarding przesyłkę, spedytor funduje jeden ciepły posiłek. Dzięki zaangażowaniu firmy oraz partnerów biznesowych, ufundowano dotąd ponad 358 tys. gorących posiłków.

 

W pierwszym kwartale br. DHL GF ufundowała kolejnych 8,5 tys. ciepłych posiłków dla dzieci najbardziej tego potrzebujących. W Polsce luka pomiędzy klasą najbiedniejszą a najbogatszą rośnie coraz szybciej. W 2014 r. poniżej minimum egzystencji żyła co dziewiąta osoba w rodzinie z trojgiem dzieci. Wskaźnik zagrożenia ubóstwem skrajnym dla rodzin niepełnych wyniósł około 6 proc. – Te dane są bardzo niepokojące, dlatego tak mocno zależy nam na wspieraniu dzieci – mówi Krzysztof Bielica, prezes zarządu DHL GF w Polsce. – Współpracujemy z PAH od ponad pięciu lat i współpraca ta przynosi bardzo dobre efekty, dlatego zdecydowaliśmy się na jej kontynuację przez cały 2016 rok. I zapowiada kolejne projekty: – W maju br. ruszamy z kolejnym pomysłem pomocy dzieciom, tym razem mocno angażującym pracowników DHL Global Forwarding. Wspólnie będziemy biegać w wyznaczonych biegach w całej Polsce oraz pływać i jeździć na rowerze – a za każdy przebyty kilometr przekażemy 10 zł na remont wybranego Domu Dziecka w Warszawie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy