DPD Polska otwiera nowy oddział w Ełku

DPD Polska otwiera nowy oddział w Ełku

DPD Polska uruchamia nowy obiekt logistyczny w Ełku. Inwestycja przy Stoczniowej 2 w Ełku zastąpi dotychczasowy, zlokalizowany w promieniu kilometra oddział przy ulicy Żelaznej. Obiekt zbudowany został w oparciu o zrównoważone standardy i zapewni pracę ponad 160 osobom.

Jeszcze lepsza obsługa klientów i rynku e-commerce

Nowy obiekt logistyczny DPD Polska to blisko 3 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 550 mkw. powierzchni biurowej. W nowym oddziale zastosowano sorter o wydajności 3 tys. paczek na godzinę. Dodatkowo inwestycja posiada 48 bram kurierskich i 11 bram do rozładunku i załadunku ciężarowych samochodów liniowych. Oddział obsługuje miejscowości w promieniu 100 km, docierając do setek tysięcy klientów na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Podlaskiego.

Nowa lokalizacja powstała w odpowiedzi na potrzeby lokalnych klientów i rosnące wolumeny przesyłek. Zastosowana technologia pozwoli zwiększyć wydajność operacyjną i przyspieszyć obsługę logistyczną przesyłek klientów instytucjonalnych oraz detalicznych. Początek formularza

Zrównoważona inwestycja

Nowy oddział w Ełku reprezentuje zrównoważone budownictwo, które ogranicza negatywny wpływ na środowisko naturalne, ale też tworzy środowisko przyjazne dla zdrowia i szeroko rozumianego komfortu jego użytkowników. Na terenie całego obiektu i w jego bliskim otoczeniu zastosowano oświetlenie LED. Obiekt zyska także zasilanie panelami fotowoltaicznymi. Wokół inwestycji znajdują się tereny zielone z łąkami kwietnymi.

Wolumeny w ramach oddziału przy ul. Stoczniowej obsługiwane będą również flotą pojazdów elektrycznych, a inwestycja posiadać będzie własne stanowiska do ładowania.

– Dążymy do tego, aby stale inwestować i rozwijać naszą infrastrukturę logistyczną, a tym samym – jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów i zapewnić im wysoką jakość usług. Nowy obiekt pozwoli na jeszcze sprawniejszą obsługę przesyłek klientów znajdujących się w zasięgu oddziału. Dotychczasowy obiekt nie był w stanie zapewnić nam wymaganej wydajności operacyjnej w przyszłości, dlatego niezbędne były inwestycje – a to wszystko w oparciu o nasz cel NET-ZERO 2040, w ramach którego dążymy do sukcesywnej redukcji emisji w każdym aspekcie naszej działalności – komentuje Marek Weremijewicz, dyrektor regionalny DPD Polska.

Funkcje oddziału – wszystko w jednym miejscu

Nasz obiekt to kompleksowa inwestycja, pełniąca funkcję lokalnego hubu logistycznego, jak i punktu DPD Pickup, w którym klienci mogą skorzystać z naszych usług kurierskich – w recepcji czy automacie paczkowym. Zarówno parking, jak i część usługowa wraz z recepcją zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich naszych klientów do odwiedzania nowej lokalizacji i poznania możliwości jakie oferuje ten nowoczesny obiekt logistyczny. – dodaje Patryk Chodnicki, kierownik oddziału.

Poleć ten artykuł:

Polecamy