Drugi magazyn 7R Green Saver powstaje w Przylesiu

Drugi magazyn 7R Green Saver powstaje w Przylesiu

7R, deweloper wysokiej jakości magazynów, rozpoczął budowę drugiego obiektu typu 7R Green Saver. Magazyn wyróżnia operacyjna niskoemisyjność i oszczędności na kosztach eksploatacyjnych. Najemcą obiektu BTS, pierwszego magazynu należącego do 7R Park Przylesie, jest polska spółka Grupy Eberspächer – globalnego dostawcy z branży motoryzacyjnej.

7R Green Saver to magazyn spełniający cztery ściśle określone przez firmę kryteria ESG dla tej linii produktowej. W rezultacie budynek uzyska minimum 50% redukcji operacyjnej emisji CO2 i 70% redukcji zapotrzebowania na energię pierwotną, w porównaniu do budynków zrealizowanych zgodnie z polskim prawem budowlanym. Energooszczędne rozwiązania pomogą wygenerować najemcy oszczędności na kosztach operacyjnych. Magazyn został zaprojektowany tak, aby mógł osiągnąć certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding.

– Pierwszy budynek BTS w 7R Park Przylesie odpowiada wysokim kryteriom magazynu typu 7R Green Saver, a dodatkowo został w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb procesu klienta. Wdrożyliśmy szereg adaptacji technicznych np. zwiększyliśmy doświetlenie do 12,5%, podnieśliśmy jakość wentylacji, zwiększyliśmy izolacyjność ścian i dachu, zastosowaliśmy pompy ciepła oraz system BMS. Budynek wyposażony będzie w stację ładowania samochodów elektrycznych oraz naziemne panele fotowoltaiczne – podsumowuje Magdalena Kostjan, Business Development i Leasing Director w 7R.

Powstający w opolskim Przylesiu BTS ma powierzchnię 12,6 tys. mkw. i jest pierwszym obiektem nowego parku 7R Park Przylesie, który docelowo zaoferuje około 270 tys. mkw. powierzchni magazynowo–produkcyjnej. Położony jest tuż przy autostradzie A4, 1,5 km od węzła Brzeg, w odległości 50 km na południe od Wrocławia.

Najemcą obiektu jest Eberspächer Sütrak Poland, polski oddział Grupy Eberspächer, wiodącego na świecie producenta i dostawcy dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma będzie produkować systemy klimatyzacji do autobusów i autokarów z napędem elektrycznym, hybrydowym i konwencjonalnym, zatrudniając w nowym zakładzie około stu pracowników. Rozwiązania w zakresie zarządzania temperaturą zapewniają komfort pasażerom i kierowcom w zrównoważonym transporcie publicznym na całym świecie.

– Wybraliśmy 7R Park Przylesie ze względu na doskonałą lokalizację oraz profesjonalne i mocno spersonalizowane podejście do projektu produkcyjnego BTS, takie jak wewnętrzne podziały hali produkcyjnej pod nasze procesy. Dużą rolę odegrał także aspekt środowiskowy i niskoemisyjność Green Savera. Przykładamy dużą wagę do zagadnień ESG, a produkowane przez nas komponenty i systemy zapewniają większy komfort, większe bezpieczeństwo i czystsze środowisko na drodze i poza nią – powiedziął Oliver Wels, Executive Vice President, Eberspächer Bus and Coach.

W realizacji projektu kluczowe było wielomiesięczne wsparcie i zaangażowanie lokalnych władz. Inwestycja ta jest doskonałym przykładem, jak współpraca na linii biznes-samorząd może przynieść wymierne korzyści dla całej społeczności. Gmina Olszanka widząc potencjał i możliwości rozwojowe terenów inwestycyjnych zlokalizowanych przy „Węźle autostradowym Brzeg” w Przylesiu, jest obecnie w trakcie budowy drogi prowadzącej m. in. do magazynu. Realizacja inwestycji usprawni logistykę i zapewni dogodny dojazd dla przyszłych pracowników. – dodał Tymoteusz Drebschok, Wójt Gminy Olszanka. Firmę w procesie najmu reprezentowali doradcy Savills

Poleć ten artykuł:

Polecamy