Drukowanie szyte na miarę MŚP

Drukowanie szyte na miarę MŚP

Małe i średnie przedsiębiorstwa są fundamentem polskiej gospodarki. Choć na okładkach biznesowej prasy najczęściej goszczą przedstawiciele największych firm, to właśnie MŚP odpowiadają w największym stopniu za rozwój ekonomiczny naszego kraju. Przedsiębiorstwa tej wielkości, aby skutecznie działać, wymagają rozwiązań dobrze dostosowanych do ich potrzeb. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę HP, które właśnie wprowadziło do swojej oferty nowe produkty i usługi, stworzone z myślą o MŚP.

Wbrew obiegowej opinii, małe i średnie firmy są w pełni świadome pojawiania się nowych modeli pracy i wspierających ich rozwiązań. Rynek nie pozostawia im zresztą wyboru – aby zachować konkurencyjność, niezbędne jest nadążanie za potrzebami klientów. HP Inc. w odpowiedzi na stale zmieniające się potrzeby MŚP wprowadził nowy pakiet rozwiązań w zakresie druku, który ma pomóc właścicielom tego typu firm zmaksymalizować wydajność i jeszcze szybciej rozwijać swoją działalność.

– Właściciele małych i średnich firm często zarządzają każdym aspektem swojej działalności i choć drukowanie jest dla wielu z nich niezbędne w codziennej pracy, chcą, aby proces – od konfiguracji drukarki po zamawianie materiałów eksploatacyjnych i monitorowanie potencjalnych zagrożeń – był bezproblemowy – zaznacza Mateusz Wasilewski, Office Printing Solution Category Manager, HP Inc Polska. – HP Instant Ink dla firm i nowe drukarki z serii LaserJet Pro z HP+, to intuicyjny system druku wymagający minimalnego zarządzania, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą poświęcić czas i energię na rozwój swoich firm.

Druk nie umarł

Pogłoski o śmierci drukowanych dokumentów były mocno przesadzone – szczególnie w przypadku MŚP. Dwuetapowe badania przeprowadzone przez Morning Consult na grupie kilkaset mikroprzedsiębiorstw w USA, Wielkiej Brytanii i Kanadzie wskazały, że dla ponad 80% małych firm drukowanie jest niezbędne do prowadzenia działalności. Jednocześnie 55% że nie ma czasu na zarządzanie tą technologią. Tradycyjne metody stają się uciążliwe zwłaszcza, gdy na co dzień widać gwałtowne postępy technologiczne w innych obszarach operacyjnych. – Wszystko staje się coraz bardziej zautomatyzowane. Być może podobny trend można zastosować również w przypadku drukarek. Dobrze by było, gdyby urządzenia mogły samodzielnie zamawiać tusz i toner – stwierdził jeden z ankietowanych przedsiębiorców.

Zebrane wśród uczestników badania odpowiedzi wskazały, że w codziennej działalności najlepiej sprawdziłaby się wielofunkcyjna drukarka, która jest prosta w konfiguracji i łatwa w zarządzaniu, z automatycznymi przypomnieniami o poziomach tuszu czy tonera oraz możliwością bezproblemowego parowania z wieloma urządzeniami. HP dokładnie przeanalizowało zebrane ankiety i na ich bazie przygotowało nową ofertę dla MŚP, której podstawą są nowe drukarki z serii LaserJet Pro (HP LaserJet Pro 4000 oraz HP LaserJet Pro 3000), współpracujące z ekostystemem HP+, oraz opcjonalną usługa subskrypcyjna HP Instant Ink.

Nowe możliwości

Synergia jaką daje sprzężenie możliwości nowych drukarek oraz usługi HP Instant Ink. przynoszą małym i średnim firmom korzyści w kilku obszarach.

 1. Efektywność operacyjna
 • Subskrypcja HP Instant Ink zadba o to, aby nigdy nie zabrakło tonera, gdy będzie najbardziej potrzebny. W ramach subskrypcji HP Instant Ink dla małych firm, wkłady o dużej pojemności są wysyłane bezpośrednio do biura, gdy są potrzebne, a koszt abonamentu jest skalkulowany na podstawie deklarowanej miesięcznej ilości wydruków.
 • Stworzona z myślą o wydajności seria HP LaserJet Pro 4000 zapewnia wysokiej jakości wydruki z prędkością 40 stron na minutę, natomiast seria HP LaserJet Pro 3000 – z prędkością 35 stron na minutę.
 • Inteligentny system druku HP+ umożliwia zarządzanie kilkoma drukarkami, rozmieszczonymi w różnych lokalizacjach. Integracja z HP Smart App i chmurą pozwala drukowanie z dowolnego miejsca, wysokonakładowe skanowanie i uproszczone przesyłanie dokumentów.
 • LaserJet Pro z HP+ posiada certyfikat ENERGY STAR oraz wykorzystuje technologię HP Auto On/Off, co przynosi firmom wymierne oszczędności w obszarze energii.
 1. Łatwe zarządzanie
 • Oszczędność czasu osób zarządzających firmą dzięki HP+ Smart Admin Dashboard zaprojektowanemu dla małych firm, umożliwiającemu zdalne konfigurowanie, monitorowanie użytkowania i kontrolowanie ustawień zabezpieczeń w wielu drukarkach HP znajdujących się w różnych lokalizacjach.
 • Konfiguracja oparta na chmurze, umożliwiająca zdalne i łatwe konfigurowanie oraz obsługę drukarek.
 • Zdalne zabezpieczenia z automatycznym monitorowaniem dla wielu drukarek i lokalizacji.
 • Szybkie i bezproblemowe łączenie się z drukarkami z dowolnego urządzenia i sieci.
 • Przygotowane z myślą o potrzebach MŚP, dedykowane wsparcie techniczne z dwuletnią rozszerzoną gwarancją.
 1. Wysoki poziom bezpieczeństwa
 • HP oferuje monitorowanie zabezpieczeń w trybie 24/7 już od momentu wyjęcia urządzenia z pudełka. Wbudowana i wstępnie skonfigurowany pakiet ochronny HP Wolf Pro Security przekazuje błyskawiczne alerty Smart Security dotyczące potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa.
 1. Zrównoważony rozwój
 • Zarzadzanie zużytymi wkładami atramentowymi i tonerowymi jest obiektem szczególnej uwagi HP. Firma poddaje je recyklingowi w ramach ogólnoeuropejskiego programu HP Planet Partners. Dużą uwagę należy zwrócić na fakt, iż HP prowadzi recykling w ramach obiegu zamkniętego, dążąc do ograniczenia ilości nowo produkowanego plastiku.
 • Polscy przedsiębiorcy mogą wyjątkowo łatwo przekazać do recyklingu wkłady atramentowe i tonerowe dzięki opcji przesyłki zwrotnej oraz opakowaniu dołączanemu do każdego zamówienia HP Instant Ink.
 • LaserJet Pro z HP+ wspiera inicjatywę Forest First co oznacza, że HP sadzi drzewa, chroni i przywraca lasy z każdą stroną wydrukowaną za pośrednictwem usługi HP+ — przez cały okres eksploatacji drukarki.
 • Certyfikacja Natural Capital Partners CarbonNeutral sprawia, że HP jest w pełni wiarygodnym partnerem dla firm rozwijających własne inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju

Nowa oferta HP Instant Ink dla firm oraz urządzenia LaserJet Pro serii 3000 i 4000 z HP+ są dostępne na polskim rynku od listopada (początkowo urządzenia monochromatyczne, oferta produktowa zostanie poszerzona o urządzenia kolorowe wiosną 2023). Zatem już dziś wszystkie MŚP mogą skorzystać z rewolucji w drukowaniu i wykorzystywać rozwiązania dostosowane dokładne do ich potrzeb.

Poleć ten artykuł:

Polecamy