DSV Panalpina przejmuje Prime Cargo

DSV Panalpina przejmuje Prime Cargo

DSV Panalpina przejmuje Prime Cargo od Mitsui-Soko Group z Japonii. Przejęcie obejmuje działalność Prime Cargo w Polsce, Danii, Chinach i Hongkongu.

DSV Panalpina przejmuje Prime Cargo, międzynarodową firmę spedycyjną, która oferuje dostosowane rozwiązania w zakresie transportu, magazynowania i logistyki. Siedziba Prime Cargo mieści się w Kolding (Dania), ale spółka prowadzi działalność międzynarodową m.in. w Polsce, Chinach i Hongkongu.

DSV Panalpina od kilku lat z zainteresowaniem obserwuje działalność Prime Cargo ze względu na wysoki stopień specjalizacji w wybranych branżach. Dzięki kompetencjom w dziedzinie obsługi e-commerce i branży odzieżowej, spółka Prime Cargo doskonale uzupełnia działalność polskiej dywizji DSV Solutions.

Nowe możliwości

Przejęcie Prime Cargo otwiera nowe możliwości zarówno dla obu spółek, jak i ich klientów. Klienci Prime Cargo skorzystają z globalnej sieci i nowych usług, a obecni klienci DSV uzyskają dostęp do większych możliwości w zakresie obsługi e-commerce i branży odzieżowej: – Serdecznie witamy naszych nowych kolegów z Prime Cargo. Ich bogate doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi kanału z e-commerce będzie idealnym uzupełnieniem naszej dotychczasowej działalności. Przejęcia i połączenia traktujemy jako możliwość tworzenia jeszcze bardziej zaawansowanych rozwiązań dla naszych wspólnych klientów. Nasze zespoły czekają na rozpoczęcie współpracy, co umożliwi zapewnienie doskonałej obsługi w dziedzinie logistyki kontraktowej – mówi Maciej Walenda, Executive Vice President CEE, Russia and Izrael.

Najnowocześniejsza obsługa handlu elektronicznego

Prime Cargo jest znana z doświadczenia w obsłudze e-commerce. Spółka posiada w pełni zautomatyzowane, nowoczesne magazyny obsługujące handel elektroniczny, technologię znaną DSV, a niedawno wdrożoną w nowym magazynie w Oslo. Dzięki wiedzy Prime Cargo, DSV Panalpina i Prime Cargo zyskają możliwość prowadzenia działań w zakresie obsługi e-commerce na znacznie większą skalę.

Strategia rozwoju

Dyrektor zarządzający Prime Cargo, Morten Høilund, z zadowoleniem przyjął przejęcie i odczuwa dumę w związku z połączeniem z DSV Panalpina. Prime Cargo wnosi wysoki stopień specjalizacji, a spółka staje się elementem globalnej strategii rozwoju: – Jesteśmy dumni, że DSV Panalpina docenia kompetencje Prime Cargo w zakresie obsługi handlu elektronicznego i branży odzieżowej, które będą stanowić podstawę strategii rozwoju duńskich organizacji. Uważamy, że przejęcie to wyjątkowa okazja, aby połączyć wiedzę branżową z globalną siecią DSV.

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu 2-3 miesięcy z zastrzeżeniem zwyczajowych obostrzeń, takich jak uzyskanie zgody urzędów ochrony konkurencji. W tym okresie Prime Cargo i DSV Panalpina będą prowadzić działalność niezależnie.

(DSV Panalpina)

Poleć ten artykuł:

Polecamy