Dwie dekady współpracy: jubileusz IKEA i FM Logistic

Dwie dekady współpracy: jubileusz IKEA i FM Logistic

W 2021 mija 20 lat od rozpoczęcia współpracy pomiędzy FM Logistic z IKEA w obszarze logistyki kontraktowej. Przez dwie ostatnie dekady operator dostarcza usługi logistyczne w jednym z największych Centrów Dystrybucji IKEA na świecie w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego, pozwalającego składować jednocześnie blisko 300 000 palet.

Zakres usług świadczony przez FM Logistic na rzecz szwedzkiego koncernu nieustannie przez lata współpracy ewoluował. Dziś operator potwierdzając swoją doskonałość operacyjną zapewnienia m.in. kompleksową obsługę  magazynową zarówno kanału sprzedaży B2B, czyli dostaw do sklepów IKEA, jak i kanału B2C, który obsługuje e-commerce IKEA. Jednocześnie zabezpiecza wszystkie globalne metody pracy, zarządza kadrą pracowniczą w skład, której   wchodzi blisko 700 osób.

– Wspólne wartości, zaufanie, zrozumienie, a także umiejętność elastycznego dostosowywania się do dynamicznie zmieniających się warunków biznesowych to najlepsza recepta na długoletnią współpracę – mówi Edyta Śmiechowicz, Dyrektor Platformy Logistycznej w Jarostach, FM Logistic. – Przez ostatnie 20 lat wypracowaliśmy innowacyjne, optymalne rozwiązania logistyczne, które pozwalają nam osiągnąć doskonałość operacyjną i realizować cele strategiczne oraz kierunki rozwoju obu firm. Zrównoważony rozwój, automatyzacja, robotyzacja, sztuczna inteligencja to również tematy, w których patrzymy w tym samym kierunku i razem wdrażamy najlepsze rozwiązania – dodaje.

Magazyn zajmuje powierzchnię 157 000 m2, ma pojemność 255 000 m3 i pracuje w trybie 24/7. Obecnie można w nim składować jednocześnie ok. 3000 000 palet. 

– Od ponad 20 lat nasza współpraca opiera się na relacjach, szczerości i otwartości. Łączy nas zbliżona kultura organizacyjna, gdzie nadrzędną wartością są dla nas pracownicy, ich bezpieczeństwo, szacunek i równe traktowanie – mówi Sebastian Kaczmarski, Central Fulfilment Oprations Manager, IKEA Distribution Services S.A. – Sprawy społeczne, ochrona środowiska to również obszary ważne dla obu organizacji. IKEA wspólnie z FM Logistic często uczestniczą w projektach mających na celu poprawę warunków codziennego życia i ochronę środowiska – dodaje.

Obiekt od lat funkcjonuje zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju – magazyn w znacznej części ogrzewany jest geotermalnie, systematycznie do użytku oddawane są wózki z bateriami litowo-jonowymi, a jeszcze w tym roku uruchomiona zostanie tutaj farma fotowoltaiczna o mocy 770kWP.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy