Eissmann przejmuje bydgoski zakład Minda KTSN

Eissmann przejmuje bydgoski zakład Minda KTSN

Grupa Eissmann podpisała umowę dotyczącą przejęcia europejskich zakładów Minda KTSN Plastic Solutions GmbH & Co. (KTSN).  Niemiecka spółka koncernu Minda Corporation w czerwcu minionego roku znalazła się w stanie niewypłacalności. Wskutek przejęcia nowego właściciela znajdzie m.in. zakład w Bydgoszczy.

KTSN jest znanym dostawcą motoryzacyjnym w zakresie technologii wtrysku i kinematyki. Jej produkty obejmują schowki na rękawiczki, panele oparcia siedzeń, uchwyty na kubki i inne elementy z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego.

– To przejęcie służy poszerzeniu naszych linii produktów w Eissmann Group Automotive. Oprócz naszych produktów i usług w zakresie laminowania, możemy również zapewnić w pełni zintegrowaną kinematykę i inne elementy z tworzyw sztucznych do wnętrz pojazdów. Będziemy dostarczać unikalne i inspirujące rozwiązania, które będą zarówno przyszłościowe, jak i zrównoważone – mówi dr Wolfgang Braun, dyrektor generalny Eissmann Group Automotive.

– Przejęcie zapewni ponad 400 miejsc pracy w Europie i utrzyma zakłady KTSN, mówi Sami Sagur, dyrektor finansowy w Eissmann Group Automotive.

– Wciąż rozmawiamy z zarządcą upadłości w sprawie zakładu w Meksyku – dodaje dr Wolfgang Braun.

Eissmann Group Automotive ma 12 zakładów na 3 kontynentach, 5000 pracowników i łączny obrót w wysokości 470 milionów euro.  Przejęcie eksperta w dziedzinie tworzyw sztucznych, KTSN, oraz dodatkowe doświadczenie pozycjonują Grupę Eissmann jako integratora technologicznego, a tym samym jeszcze bardziej efektywnego partnera dla klientów z branży motoryzacyjnej.

Poleć ten artykuł:

Polecamy