Ekol Logistics zwodował swój własny rorowiec

Ekol Logistics zwodował swój własny rorowiec

W ostatni piątek Ekol Logistics zwodował we Flensburgu swój kolejny własny statek typu Ro-Ro. Statek nosi imię MELEQ i będzie pływał z Istambułu do Triestu.

Tego typu statki przystosowane są do przewożenia ładunków tocznych i pojazdów – samochodów osobowych oraz ciężarówek. Meleq ma 210 metrów długości i 32 600 ton pojemności, jego operatorem jest Alternative Tasimacilik A.S., spółka powoła w strukturach Ekol Logistics do świadczenia usług intermodalnych. Statek może przewieźć  na swoim pokładzie 280 naczep.

 

Rorowiec zbudowany został w stoczni we Flensburgu (Niemcy), która funkcjonuje od 1872 roku i dostarczyła już ponad 700 statków swoim klientom. Firma Ekol Logistics zamówiła jeszcze jeden ro-rowiec w tej stoczni, który ma być zwodowany w 2018 roku. Na realizację tych projektów Ekol Logistics pozyskał kredyt z EBOR w wysokości 63 mln euro.

 

Warto dodać, że Ekol dysponuje jeszcze pięcioma innymi statkami typu Ro-Ro oraz 5000 środków transportu. Dzięki temu, jest w stanie oferować rozwiązania intermodalne, które gwarantują korzyści dla środowiska naturalnego.

 

Właściciel Ekol Logistics Ahmet Musul zapowiada również przejęcie firmy zajmującej się przewozami powietrznymi cargo. Po zrealizowaniu tych planów Ekol Logistic będzie oferował całościowy pakiet usług transportowych na rynku logistycznym.

 

Ekol Logistics jest operatorem logistycznym, który rozpoczął działalność w Turcji w 1990 roku. Obecnie posiada własne spółki w 14 krajach Europy, w Polsce obecny jest od połowy 2015 roku. Ekol znajduje się wśród pionierskich dostawców zintegrowanych usług logistycznych w Turcji i w Europie ze swoimi centrami dystrybucyjnymi o powierzchni 750 000 m² w Turcji, Niemczech, Włoszech, Grecji, Francji, na Ukrainie, w Bośni-Hercegowinie, Rumunii, na Węgrzech, w Hiszpanii, Bułgarii, Czechach, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce. Firma zatrudnia 6 500 pracowników.

Poleć ten artykuł:

Polecamy