Ekol Polska rozszerza współpracę z Regatta Ltd.

Ekol Polska rozszerza współpracę z Regatta Ltd.

Wczesną wiosną tego roku firma Ekol Logistics wdrożyła kolejne rozwiązania intermodalne. Operator równolegle operator rozwija także współpracę z klientami, rozszerzając zakres oferowanych usług – współpraca Ekol Polska z Regatta Ltd. wchodzi w drugi etap.

– Od października poznański oddział Ekol Polska zwiększy swoją powierzchnię magazynową do 10 000 m2. Jest to konieczne, ponieważ wchodzimy w drugą fazę współpracy z Regattą – marką z Wielkiej Brytanii, sprzedającą nie tylko odzież outdoorową, ale również sprzęt turystyczny – mówi Arkadiusz Jastrzębski, Country Manager, Ekol Polska.

 

To drugi etap współpracy między Ekol a Regattą. Pierwszy etap, który rozpoczął się w styczniu 2018 roku, związany jest z obsługą około 650 000 szt. z niemal 4000 jednostek SKU składowanych na ponad 2000 m2 w magazynie wysokiego składowania. Na tym etapie Ekol wysyła przesyłki do klientów w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

 

– W drugiej fazie przedsięwzięcia będziemy przygotowywać i wysyłać przesyłki do niemal wszystkich krajów w Europie. Aktualnie oferujemy takie usługi jak: magazynowanie, pakowanie, VAS, natomiast na drugim etapie będziemy dodatkowo oferować magazynowanie w składzie celnym i usługi odprawy celnej – mówi Marcin Trawczyński, kierownik oddziału Ekol w Poznaniu.

 

Dzięki rozwijającej się współpracy z firmą Regatta, Ekol znacznie zwiększy swoje zatrudnienie do 120-130 osób w Polsce.

Większość klientów Ekol na świecie pochodzi z branży motoryzacyjnej, zaawansowanych technologii, odzieżowej, handlowej, przemysłowej, FMCG czy farmaceutycznej. Firma posiada więc szeroką wiedzę na temat branży odzieżowej – aż 16% obrotów Ekol generowanych jest właśnie przez ten sektor.

Branża odzieżowa staje się coraz bardziej wymagająca, ponieważ w dzisiejszych czasach zmiany kolekcji następują częściej niż kiedyś. Kluczowe znaczenie ma więc śledzenie wszystkich trendów, by móc oferować najlepsze rozwiązania logistyczne.

 

– Pierwszy etap naszej współpracy przebiegł dobrze, jesteśmy więc gotowi na skorzystanie z jeszcze szerszego zakresu usług oferowanego przez Ekol – mówi John Mulvihill, Group Commercial Manager, Regatta Ltd.

 

Firma Ekol weszła na rynek polski w maju 2015 r. i obecnie działa w 5 miastach (Warszawie, Poznaniu, Sosnowcu, Wrocławiu i Tychach).

 

– Ekol Polska rozwija nie tylko kompleksowe usługi logistycznej, ale także usługi transportu przesyłek drobinowych i całopojazdowych. Na przykład mamy połączenie drogowe dla przesyłek drobnicowych z Sosnowca do Ostrawy, Budapesztu, Cluj-Napoki w Rumunii, Sofii czy Salonik. Zamierzamy uruchamiać coraz więcej połączeń drobnicowych między Polską, a Europą. Jednocześnie firma Ekol

Polska właśnie uzyskała Certyfikat AEO. Posiadanie świadectwa AEO pozwala przedsiębiorcom m.in. korzystać z ułatwień w zakresie kontroli celnej – mówi Arkadiusz Jastrzębski.

 

(Ekol)

Poleć ten artykuł:

Polecamy