Ekol uruchamia nowy pociąg

Ekol uruchamia nowy pociąg

Firma Ekol Logistics, realizując strategię wdrażania nowych połączeń intermodalnych w Europie, uruchomiła nowe połączenie kolejowe między Węgrami i Niemcami. Pociąg z Budapesztu do Kolonii będzie kursował trzy razy w tygodniu.

– Jesteśmy zadowoleni i dumni z faktu, iż oferujemy teraz nowe połączenie dedykowanym pociągiem, dzięki któremu możemy połączyć Europę Środkowo-Wschodnią z Niemcami, krajami Beneluksu, Francją i Wielką Brytanią. Należy podkreślić, że jest to pierwszy pociąg na Węgrzech obsługiwany przez operatora logistycznego. Do tej pory tylko pociągi publiczne kursowały na tej trasie – powiedział Ákos Kovács, Country Manager, Ekol Węgry.

 

Pociąg będzie odjeżdżał z Budapesztu 3 razy w ciągu tygodnia, odpowiednio w poniedziałki, środy i piątki o 22:00, natomiast do Kolonii dotrze o 5:00 nad ranem w środy, piątki i w niedziele. Pociąg powrotny będzie opuszczał Kolonię w poniedziałki, środy i piątki o 22:00 i przybędzie do Budapesztu 2 dni później o 3:00 nad ranem.

 

– Odległość między tymi dwoma miastami wynosi 1150 km i pokonanie tej trasy pociągiem Ekol zajmuje 31h. Podstawowym celem firmy Ekol jest uruchomienie jeszcze większej liczby połączeń intermodalnych w Europie i to jest właśnie nasz mały krok w tym kierunku. Ceny tego połączenia będą bardziej przestępne, czas tranzytu stanowi alternatywę dla transportu drogowego, ale jest to rozwiązanie bardziej przyjazne dla środowiska. Oprócz tego, pociągi dedykowane są bardziej niezawodne, w porównaniu do transportu publicznego – powiedział Daniel Allard, Project Development Manager, Ekol.

 

Pociąg będzie składać się z wagonów dwukieszeniowych, aby mieć możliwość przetransportowania 32 naczep typu MEGA lub kontenerów 45’ oraz 60’ wagonów kontenerowych, które są odpowiednie dla jednostek 20’ i 30’.

 

Należy podkreślić, iż obecnie Ekol posiada pociągi dedykowane łączące: Triest z Kilonią, Triest z Kolonią, Triest z Ludwigshafen, Triest z Ostrawą oraz Sete z Paryżem. Obecnie firma obsługuje 48 pociągów dedykowanych w ciągu tygodnia.

 

(Ekol Logistics)

Poleć ten artykuł:

Polecamy