Ekologiczne innowacje Glopack

Ekologiczne innowacje Glopack

Firma Glopack z Lublina może pochwalić się niezwykle cennym trofeum, zdobytym w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2020”.  Jury konkursu przyznało główną nagrodę nowoczesnej i opatentowanej folii stretch, która jest niezbędna  dla funkcjonowania w każdym praktycznie obszarze działalności firm handlowych, produkcyjnych i logistycznych.

Pikanterii temu wyborowi dodaje fakt, iż w czasie niewiarygodnych wprost wzrostów cen surowców  niezbędnych do produkcji przemysłowej oraz idących z tym w parze problemów z ich dostępnością, na rynku debiutuje produkt o wiele tańszy, zdecydowanie lżejszy ale równocześnie trwalszy i bardziej wytrzymały niż tradycyjne folie.

W takich rynkowych okolicznościach spółka Glopack wprowadziła skutecznie na rynek nowe rozwiązanie, które ma bardzo pozytywny odbiór na rynku ze względu na swoje liczne zalety. Lubelskie przedsiębiorstwo ciągle poszerza także swoją ofertę, zgodnie ze sloganem ,,Mniej daje więcej”.

Zalety folii Glopack

Czym jest nagrodzony produkt ? To nowa technologia w służbie ekonomii i ekologii w jednym produkcie, gwarantująca obniżenie kosztów pakowania palet, ograniczająca czas potrzebny do wykonania tej czynności a jednocześnie redukująca emisję plastiku do środowiska w skali wprost imponującej.

Jeden metr bieżący folii Glopack jest trzykrotnie lżejszy od standardowo używanych folii – a jednocześnie cechuje się trzykrotnie większą wytrzymałością. Przynosi to potencjalnemu odbiorcy bardzo duże oszczędności w wadze folii potrzebnej do zabezpieczenia ładunku, co przekłada się na bezpośrednią redukcję  kosztów. Oszczędzany jest również czas, gdyż ilość owinięć wokół palety potrzebna do zabezpieczenia ładunku jest dwu- lub trzykrotnie mniejsza w stosunku do takiego samego procesu, realizowanego przy użyciu standardowej folii stretch .

Z doświadczeń jakie spółka zebrała od swoich odbiorców wynika, że przykładowa redukcja wagi zabezpieczenia palety z napojami wynosi 200 gram na każdej palecie, natomiast ilość owinięć zmniejszyła się z 36 rund wokół palety do 16-19 po użyciu produktu Glopack.

Takie liczby pozwalają potencjalnym nabywcom zwiększyć capacity na etapie pakowania dzięki zaoszczędzonym minutom, wynikającym ze zmniejszenia rund wokół palety, a co za tym idzie wysyłać lub produkować większe ilości wyrobów, albo zagospodarować pozyskany czas w inny sposób.

Ekologia dzięki innowacjom

Redukcja wagi to również mniejsza ilość odpadów plastikowych wytwarzana przez klientów – a ochrona środowiska przy jednoczesnej optymalizacji kosztów to niewątpliwie efekt jakiego poszukują  dziś firmy na całym świecie. Glopack poprzez swoje innowacje daje możliwości wdrożenia nieosiągalnych do tej pory rozwiązań i wciąż pracuje nad nowymi produktami.

Podczas trwających od 2017 roku wspólnych prac z Politechniką Lubelską powstał szereg kolejnych projektów innowacyjnych produktów, które są wdrażane przez Glopack. Obecnie produkowane są folie perforowane, których używa się do zabezpieczenia ładunków podatnych na wilgoć, pakowanych lub foliowanych na ciepło.

Glopack ma również w swojej ofercie folię z kolorowymi paskami rozmieszczonymi na całej szerokości folii w niewielkiej odległości od siebie. Ten rodzaj produktu zabezpiecza przed ingerencją w zawartość przewożonego ładunku, a także daje możliwość wyróżnienia produktu, firmy ,etc.

Na obecną chwilę spółka Glopack wprowadza na rynek różne rodzaje folii stretch, między innymi z zawartością surowców pochodzących z recyklingu nie mniejszą niż 41% w każdym wyprodukowanym kilogramie folii.  Świadczy to o ciągłym rozwoju firmy i dane nam przekonanie, iż podążamy we właściwym kierunku.

Materiał promocyjny firmy Glopack

Poleć ten artykuł:

Polecamy