esco Polska Sp. z o.o. wprowadzi się do Nordkapp Business Complex

esco Polska Sp. z o.o. wprowadzi się do Nordkapp Business Complex

esco Polska Sp. z o.o. dostawca rozwiązań i komponentów do produkcji ślusarki metalowej, wybrało spośród kilku ofert powierzchnię magazynowo – biurową około 1500 mkw. w budynku Flexi Space IV, należącą do Nordkapp Business Complex. Nowoczesna inwestycja w formule SBU oferująca elastyczne moduły magazynowe znajduje się warszawskiej Białołęce – Annopolu. Najemcę w procesie negocjacji reprezentowała największa polska firma doradcza AXI IMMO.

 esco Polska Sp. z o.o. jest firmą specjalizującą się w projektowaniu i sprzedaży rozwiązań systemowych, okuć budowlanych i elementów automatyki do produkcji okien, drzwi i fasad z profili aluminiowych i stalowych. esco Polska to firma siostrzana esco Metallbausysteme GmbH i prowadzi działalność w Polsce od 1995 roku, a jej siedziba znajduje się w Warszawie. W firmie zatrudnionych jest 45 pracowników.

Maciej Jendrzejewski, Członek Zarządu, esco Polska Sp. z o.o., wyjaśnia: – Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy nowoczesnej powierzchni, która mogłaby połączyć zarówno nasze potrzeby związane z magazynowaniem i konfekcjonowaniem produktów, sprawną obsługą logistyczną zleceń, a także służyć jako reprezentacyjne biuro. Bardzo istotne dla nas było, aby położenie nowej lokalizacji mogło zapewniać dogodne połączenie komunikacyjne dla naszych Pracowników i Partnerów biznesowych. Wraz z firmą doradczą AXI IMMO znaleźliśmy idealne rozwiązanie, które pozwoli nam na dalszy rozwój firmy w indywidualnym budynku w kompleksie Nordkapp Business Complex.

esco Polska zajmie w I  kwartale 2024 r. docelowo 994 mkw. powierzchni magazynowej, którą uzupełni 520 mkw. przestronnego biura wraz z zapleczem socjalnym.

Paweł Bułajewski, Starszy Doradca, Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, mówi: – Po zapoznaniu się z oczekiwaniami Klienta zdecydowaliśmy się przeszukać ofertę dostępnych oraz budowanych inwestycji w formatach SBU w Warszawie. Małe miejskie magazyny to znane, ale wciąż nowoczesne rozwiązanie łączące zalety typowego parku dystrybucyjnego i nowoczesnego biura. Ich przewagą jest to, że zazwyczaj funkcjonują jako samodzielne jednostki, które oferują elastyczność i szybkość adaptacji oraz są zlokalizowane w granicach miasta.

Monika Wójcik, Kierownik działu komercjalizacji, Nordkapp Business Complex, komentuje: – Firma Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI SA istnienie na rynku od 1996 roku i  specjalizuje się w sektorze nieruchomości komercyjnych, w realizacji wysokiej jakości budynków biurowych, baz logistycznych oraz apartamentowców. Od dłuższego czasu zauważaliśmy na rynku popyt na mniejsze moduły magazynowe połączone z funkcją biurowo-usługową. Nie miałam wątpliwości, że budynek Flexi Space IV jest idealnym produktem dla firmy ESCO  Polska Sp. z o.o. Obiekt łączy w sobie funkcję magazynową, biurową oraz usługową, a także posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę. To przede wszystkim możliwość dostosowania obiektu do potrzeb najemcy przekonały firmę ESCO Polska Sp. z o.o. do podpisania umowy najmu na ten obiekt.

Nordkapp Business Complex to nowoczesny kompleks biurowo – magazynowo – usługowy o łącznej powierzchni ponad 15 000 mkw., na którym zostało już zrealizowanych i skomercjalizowanych pięć inwestycji. Projekt SBU powstał w północno-wschodniej części stolicy w dzielnicy Białołęka na warszawskim Annopolu. Kompleks zlokalizowany jest zaledwie 15 min. od centrum miasta, blisko węzłów komunikacyjnych A2 i S8 oraz w pobliżu komunikacji miejskiej. Pierwsza część inwestycji tj. budynek biurowy został oddany do użytku już w 2016 r. Kolejne cztery budynki z funkcją magazynowo – biurowo – usługową powstały na przełomie 2020/2023 r. Kompleks stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby firm logistycznych i produkcyjnych w zakresie funkcjonalnych, a zarazem estetycznych rozwiązań magazynowych w połączeniu z wysokiej klasy zapleczem biurowym. Dynamicznie rozwijające się miasteczko magazynowo –  biurowe zapewnia firmom niezależność funkcjonowania w ramach dedykowanych im obiektów. Kompleks posiada duży potencjał rozwojowy. 

Poleć ten artykuł:

Polecamy