FedEx pomaga Świętemu Mikołajowi dostarczyć dzieciom prezenty

FedEx pomaga Świętemu Mikołajowi dostarczyć dzieciom prezenty

W dniu św. Mikołaja potrzebujące dzieci z Polski otrzymały prezenty w ramach programu FedEx Cares, zrealizowanego z Fundacją United Way Polska.

Pracownicy polskich oddziałów FedEx Express, ufundowali blisko 100 prezentów i dostarczyli je do 90 rodzin w Warszawie, Krośnie i Raciborzu. Paczki zawierały zabawki, gry, ubrania i książki, o które dzieci prosiły w napisanych przez siebie „Listach do Świętego Mikołaja”.

 

FedEx od ponad dwóch lat współpracuje z Fundacją United Way Polska, której celem jest niesienie pomocy w zakresie opieki społecznej, ochrony zdrowia i aktywizacji zawodowej. United Way jest globalną fundacją, posiadającą blisko 1800 oddziałów w 41 krajach.

 

W Polsce, FedEx wspiera Fundację United Way i pomaga ubogim dzieciom również poprzez takie projekty, jak Światoteki (świetlice dla dzieci), Pierwszy Dzwonek (dostarczanie paczek z przyborami szkolnymi) oraz w ramach całego obszaru związanego z działaniami edukacyjnymi. W tym roku, członkowie zespołów FedEx z Warszawy i okolic uczestniczyli również w warsztatach twórczych z dziećmi, pomogli także w pracach budowlanych w jednej z placówek dla młodzieży. W ubiegłym roku, pracownicy FedEx zebrali 2 tony produktów, które następnie przekazane zostały ponad 100 potrzebującym rodzinom.

Poleć ten artykuł:

Polecamy