FIEGE W PROLOGIS PARK HEGYESHALOM NA WĘGRZECH

FIEGE W PROLOGIS PARK HEGYESHALOM NA WĘGRZECH

Wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował, że Fiege, czołowy dostawca usług logistycznych
w Europie, zajmie 8300 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w ProLogis Park
Hegyeshalom.

Firma Fiege przeprowadziła się właśnie do centrum dystrybucyjnego o powierzchni 8300 metrów  kwadratowych w pierwszym budynku w ProLogis Park Hegyeshalom, nowoczesnym parku logistycznym zlokalizowanym w odległości niespełna 10 kilometrów od granicy Węgier  z Austrią i Słowacją. Włącznie z tą transakcją, Fiege wynajmuje obecnie ponad 121 200 metrów
kwadratowych powierzchni w centrach dystrybucyjnych ProLogis w Europie.  – ProLogis Park Hegyeshalom jest naszym pierwszym centrum dystrybucyjnym na Węgrzech zbudowanym poza okolicami Budapesztu — powiedział László Kemenes, wiceprezes ProLogis na Węgrzech. – Zauważyliśmy, że ze względu na fakt bliskości trzech rynków: austriackiego, węgierskiego i słowackiego lokalizacja tego parku zaczyna nabierać strategicznego znaczenia dla regionalnej działalności logistycznej naszych klientów.

– Nowa umowa najmu zawarta z ProLogis to niezwykle ważny krok w ramach naszej strategii świadczenia usług dystrybucyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej — powiedział dr Peter Amos,
dyrektor wykonawczy CEE Fiege. – Zgodnie z naszymi planami ProLogis Park Hegyeshalom będzie stanowił jeden ze strategicznych przyczółków umożliwiających nam rozwój w tym regionie. Położenie parku było głównym czynnikiem, który zadecydował o jego wyborze. Kompleks spełnia także nasze specyficzne wymagania logistyczne. Spółki należące do naszej grupy mają dobre doświadczenia we współpracy z ProLogis w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, a ta transakcja potwierdza, że współpracę tę zamierzamy kontynuować.

– Fiege to cenny klient i cieszymy się, że zdecydował się on na wynajęcie kolejnego budynku, tym razem w zupełnie nowej lokalizacji — dodał Kris Pauwels, wiceprezes d/s rozwoju ProLogis w Polsce. – Umowa najmu jest bezpośrednim wynikiem naszego zaangażowania w realizację obiektów charakteryzujących się strategiczną lokalizacją  i najwyższą jakością oraz w oferowanie profesjonalnej obsługi klienta. Liczymy na kontynuację  współpracy z Fiege zarówno w ProLogis Park Hegyeshalom, jak i w całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

ProLogis Park Hegyeshalom znajduje się w zachodniowęgierskim „magicznym trójkącie” (między Wiedniem, Bratysławą i Győr). Do Wiednia, Bratysławy i Budapesztu prowadzą stąd autostrady M1  
i M15. Na terenie centrum znajduje się obecnie jeden budynek o powierzchni 23 100 metrów kwadratowych, jednak docelowo powstanie tu sześć nowoczesnych budynków dystrybucyjnych  o łącznej powierzchni 150 000 metrów kwadratowych.

ProLogis ma na Węgrzech sześć centrów dystrybucyjnych, na terenie których znajduje się 29 budynków o łącznej powierzchni magazynowej ponad 485 000 metrów kwadratowych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy