Finalizacja transakcji nabycia Solid Logistics przez VGL Group

Finalizacja transakcji nabycia Solid Logistics przez VGL Group

W dniu 28.06.2021 VGL Group i Solid Logistics zamknęły ostatni etap transakcji nabycia udziałów. W efekcie VGL Group stała się wyłącznym udziałowcem Solid Logistics. Udziałowcy Solid Logistics objęli natomiast udziały w VGL Group. Transakcja jest krokiem milowym na drodze budowy wiodącego polskiego operatora logistycznego, funkcjonującego pod firmą VGL Solid Group. Prognozowane obroty nowopowstałej Grupy za rok 2021 przekroczą 1 miliard zł.

Zapowiadane połączenie obu firm nabiera rozpędu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami transakcja nabycia udziałów Solid Logistics przez VGL Group została sfinalizowana w dniu 28.06.2021r. W rezultacie VGL Group stała się właścicielem 100% udziałów Solid Logistics. Udziałowcy Solid Logistics objęli natomiast 10% udziałów VGL Group. Konsekwencją tego kluczowego, z punktu widzenia integracji działania jest między innymi zmiana nazwy grupy na VGL Solid Group.

– Przejęcie Solid Logistics to bardzo ważny krok w ramach realizacji naszej strategii. Obecnie naszym celem jest pełna integracja VGL Group i Solid Logistics, zarówno w kontekście zespołów, procesów i systemów, jak i formalnego połączenia jednostek działających w tych samych segmentach biznesowych – mówi Paweł Gizicki, Członek Zarządu VGL Solid Group.

Na polskim rynku spedycyjnym to pierwsza tak duża integracja. W efekcie połączenia powstanie wiodący, polski operator logistyczny, oferujący kompleksowe rozwiązania w zakresie spedycji globalnej: morskiej, lotniczej, kolejowej, intermodalnej, uzupełnionej o usługi zarządzania łańcuchem dostaw oraz usługi agencji celnej; a także logistyki magazynowej i spedycji drogowej.

– Efektywność operacyjna to nasz klucz do sukcesu – mówi Anna Rączkiewicz, Członek Zarządu VGL Solid Group – Ostatni rok nie był łatwy, ale paradoksalnie pandemia sprawiła, że nasza efektywność wzrosła. Pokazujemy tym samym, że mimo aktualnie panującej sytuacji, umiemy odnaleźć się w każdych warunkach i rozbudowujemy ofertę produktową, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów oraz jakości naszych usług – dodaje.

Z uwagi na okoliczności działania integracyjne, które rozpoczęły się w 2020 roku, do tej pory realizowane były praktycznie wyłącznie w trybie zdalnym, co nie ułatwiało zadania zarządom VGL Group i Solid Logistics.

– Wybuch pandemii i zdalna praca z pewnością miały wpływ na tempo realizacji transakcji i działania integracyjne – mówi Bolesław Chełkowski, Członek Zarządu Solid Logistics, który dołączył do Zarządu VGL Solid Group. – Jednak okres przygotowań do integracji, a potem realizowanie kolejnych, zaplanowanych etapów połączenia odbyło się bez wpływu na obsługę naszych Klientów – dodaje. – Zależało nam, aby nasi partnerzy nie odczuli w żadnym razie tego procesu. I tak się stało.

VGL Solid Group to obecnie ok. 800 osób pracujących w 30 lokalizacjach w całej Polsce. Proces integracji, obejmujący m.in. łączenie zespołów przebiega stopniowo, np. z uwagi na konieczność zachowania reżimów sanitarnych. Plany integracji zakładają, że docelowa struktura Grupy zostanie wdrożona do końca 2021 r.

– Integracja to proces, który wzbudza sporo emocji, a jednocześnie wymaga bardzo dużego zaangażowania – mówi Katarzyna Jankowska, Członek Zarządu, HR Director VGL Solid Group. – Mimo trudności organizacyjnych, widzę ogromną otwartość i chęć współpracy zespołów, dlatego z optymizmem patrzę na przyszłość naszej połączonej organizacji. Zgodnie z założeniami wewnętrznej komunikacji, którą obraliśmy, jestem pewna, że “Razem możemy więcej – dodaje.

Poleć ten artykuł:

Polecamy