FM Logistic i Wedel  kontynuują wieloletnią współpracę

FM Logistic i Wedel kontynuują wieloletnią współpracę

24 maja br. operator logistyczny FM Logistic Central Europe i producent słodyczy, firma Wedel podpisały długoterminowy kontrakt na świadczenie usług magazynowych i transportowych, przedłużając tym samym niemal 20-letnie partnerstwo biznesowe. W ciągu tych dwóch dekad obie firmy znacząco rozwinęły zakres współpracy, a obecnie wspólnie koncentrują się na wzmacnianiu dynamiki wdrażania rozwiązań proekologicznych w zakresie obsługi logistycznej.

Podpisy pod nową umową złożyli dyrektorzy zarządzający: Maciej Herman z firmy Wedel i Daniel Franke z FM Logistic Central Europe. Wedel należy do grona wieloletnich i kluczowych klientów FM Logistic w regionie Europy Centralnej. Pierwszy kontrakt na świadczenie usług logistycznych przez operatora na rzecz producenta został zawarty w 2002 roku i przez te lata jego zakres ewoluował wraz z rozwojem obu firm. Obecnie obsługa logistyczna obejmuje magazynowanie i dystrybucję w temperaturze kontrolowanej w całym łańcuchu dostaw, w tym transporty wahadłowe z fabryki producenta do magazynu operatora oraz szeroki wachlarz usług co-packingowych. 

– Wieloletnia współpraca nastawiona na wspólny, wzajemny rozwój to niewątpliwie satysfakcjonujący element naszej pracy. W ciągu prawie 20 lat nasz klient bardzo rozwinął portfolio swoich produktów, a my byliśmy w stanie dotrzymać mu kroku w tym rozwoju proponując odpowiednie rozwiązania optymalizujące obsługę logistyczną, na przykład poprzez automatyzację procesów czy usługi dodane – mówi Daniel Franke, Managing Director, FM Logistic CE i dodaje –  W ramach doskonalenia współpracy właśnie rozpoczynamy wspólne warsztaty continuous improvement, a biorąc pod uwagę fakt, że obecnie ważne miejsce w strategii obu naszych firm zajmuje zrównoważony rozwój, element ten zapewne znajdzie odzwierciedlenie w wypracowanych tam  rozwiązaniach.

Wedel, właściciel kultowej marki słodyczy, to wiodący gracz branży czekoladowej w Polsce. Założona w 1851 roku firma, której produkcja od lat 30. XX w. zlokalizowana jest na warszawskiej Pradze, w tym roku obchodzi 170-lecie istnienia. W portfolio producenta znajdują się takie produkty jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle i batony, a także lody. Posiadając ugruntowaną pozycję jednego z trzech liderów polskiego rynku czekoladowych słodyczy, firma sukcesywnie rozwija się także za granicą – jej produkty są obecne na rynkach niemal 60 krajów na świecie. Za swoje najwyższej jakości produkty zdobyła uznanie konsumentów oraz liczne nagrody i wyróżnienia.

– O rozwoju myślimy w sposób długofalowy, dotyczy to również partnerów biznesowych. Nasza wieloletnia współpraca z FM Logistic pomaga w ciągłym doskonaleniu i osiąganiu ambitnych celów. Znajomość specyfiki biznesu i naszych potrzeb a także zrozumienie i otwartość do dialogu to realne wsparcie w codziennym działaniu. Bardzo ważnym jest dla nas również fakt, że FM Logistic podziela nasze wartości związane z troską o środowisko, będącymi jednym z filarów naszej strategii CSR. Z optymizmem czekam na przyszłe projekty, a decyzję o kontynuacji 20-letniej współpracy w rok 170-tych urodzin naszej firmy postrzegam jako wyjątkowy kamień milowy tej relacji – mówi Maciej Herman, Dyrektor Zarządzający firmy Wedel.

Obsługa firmy Wedel od samego początku jest prowadzona na należącej do FM Logistic platformie logistycznej we Mszczonowie. Obiekt magazynowy liczy prawie 80 tysięcy mkw. powierzchni i posiada niemal 120 tysięcy miejsc paletowych. Operator świadczy tu usługi z zakresu magazynowania i co-packingu przede wszystkim dla klientów z branży FMCG, a wśród nich firma Wedel jest jednym z największych.  Od stycznia 2021 magazyn jest w pełni zasilany energią elektryczną pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy