Ford współpracuje z firmą Yusen

Ford współpracuje z firmą Yusen

Yusen rozszerza współpracę z firmą Ford w zakresie zarządzania siecią przesyłek drobnicowych w Europie Centralnej.

Firma Yusen Logistics rozszerzyła swoją długoterminową współpracę z działem koncernu Ford „Material Planning and Logistics” (MP&L) o odbiory drobnicowe części produkcyjnych w Europie Środkowej.

Początki operacji świadczonych dla firmy Ford sięgają roku 2006, kiedy Yusen Logistics został nominowany do przejęcia operacji typu cross dock, będącym elementem sieci dostaw Ford o nazwie Origin Distribution Centre (ODC). Nadrzędną funkcją tego centrum jest konsolidacja zamówień na rzecz wszystkich zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na kontynencie europejskim. W 2010 roku Ford otworzył bliźniacze centrum ODC w Budapeszcie, które również jest obsługiwane przez Yusen Logistics.

W ramach nowej, wieloletniej umowy Yusen Logistics będzie odbierać części produkcyjne i dostarczać opakowania wielokrotnego użytku ze swoich lokalizacji ODC do ponad 240 dostawców na w południowej Polsce, Czechach, Słowacji, Austrii, Węgrzech, Słowenii i Chorwacji.

– Jesteśmy mocno usatysfakcjonowani niniejszą nominacją do obsługi rynku odbiorów drobnicowych w tej części Europy, będącą jednocześnie sposobnością na dodanie wartości do łańcucha dostaw firmie Ford. Przyznanie nam tego kontraktu wzmacnia naszą sieć drobnicową dla sektora motoryzacyjnego, co tylko pozytywnie wpłynie na naszych klientów i ich dostawców oraz wszystkie inne podmioty tego łańcucha dostaw – powiedział John Mitchell, szef pionu Automotive w Yusen Logistics Europe.

Poleć ten artykuł:

Polecamy