Francisco Partners i Marlin Equity Partners zakończyły fuzję Consignor i Unifaun

Francisco Partners i Marlin Equity Partners zakończyły fuzję Consignor i Unifaun

Consignor i Unifaun, dwie wiodące platformy systemów zarządzania transportem w chmurze (Cloud Transport Administration Systems – TAS), ogłosiły dzisiaj, że zakończyła się fuzja obu firm.

Ci dwaj wiodący dostawcy oprogramowania TAS połączyli się, aby zaoferować spedytorom, przewoźnikom i odbiorcom paczek na całym świecie najlepsze w swojej klasie rozwiązania w zakresie wysyłki i obsługi paczek. Marlin Equity Partners („Marlin”), obecny większościowy właściciel Unifaun, nawiązał współpracę z Francisco Partners, obecnym większościowym udziałowcem firmy Consignor, by zrealizować operację, w której obie strony zostaną równorzędnymi udziałowcami i współwłaścicielami większości połączonego przedsiębiorstwa.

Fuzja stworzyła czołowego globalnego dostawcę rozwiązań TAS w chmurze, łącząc dwa wysoce uzupełniające się produkty oparte na SaaS i rozszerzając zdolność połączonej firmy do wykorzystania szerszego zakresu możliwości TAS, przynosząc tym samym znaczące korzyści dla bazy klientów połączonej firmy. Połączona firma będzie w stanie znacznie przyspieszyć innowacje w zakresie produktów i zaoferować najmocniejsze rozwiązanie TAS na rynku, z wiodącym na rynku poziomem obsługi użytkownika, szeroką funkcjonalnością oraz sprawnymi wdrożeniami i usługami wsparcia klienta. Ponadto fuzja rozszerzy zasięg geograficzny połączonej firmy, a dzięki skandynawskiemu dziedzictwu spółek Consignor i Unifaun, firma będzie miała bardzo dobrą pozycję do dalszego przyspieszania wzrostu w skali globalnej.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani otwarciem nowego rozdziału w historii naszych firm. Połączenie naszych utalentowanych, pełnych pasji zespołów, a także naszych lokalnych i globalnych zasobów zapewni znaczną wartość naszym klientom, pracownikom i akcjonariuszom – powiedział założyciel Consignor i jej Prezes Peter Tang Thomsen, który został Prezesem połączonej firmy. – Razem dostarczymy dokładnie to, czego szukali nasi klienci: zintegrowany i kompleksowy zestaw rozwiązań TAS, które pomogą naszym klientom znacznie obniżyć koszty wysyłki, jednocześnie poprawiając ogólne wrażenia z dostawy dla składników w całym logistycznym łańcuchu wartości.

Peter Chung, dyrektor zarządzający w Marlin, powiedział: – Cieszymy się, że możemy współpracować z Francisco Partners i zespołem Consignor. Postrzegamy Unifaun i Consignor jako dwóch wysoce uzupełniających się liderów branżowych w obszarze TAS i nie możemy się doczekać, aby pomóc połączonej firmie osiągnąć pełny potencjał i dalej przyspieszyć jej globalny wzrost.
Mike Wilkinson, dyrektor w Marlin Equity Partners, dodał: – Połączenie tych dwóch firm jest zdecydowanym działaniem strategicznym, które umożliwi wspólnym zespołom dalsze budowanie i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań TAS do naszej bazy klientów na całym świecie.

Petri Oksanen, partner w Francisco Partners, skomentował: – Połączenie technologii, talentów i zasobów operacyjnych firm Consignor i Unifaun znacznie poprawi ofertę dla klientów, którzy odniosą istotne korzyści z szerszego zakresu możliwości funkcjonalnych, szerszego zasięgu geograficznego i głębszej branżowej wiedzy i umiejętności technicznych. Widzimy niesamowity potencjał na rynku TAS i wierzymy, że połączona firma będzie miała lepszą pozycję do czerpania korzyści z trendów stojących u podstaw rozwoju handlu elektronicznego.
Mario Razzini, dyrektor w Francisco Partners, dodał: – Uważamy, że fuzja Consignor i Unifaun pozwoliła stworzyć kombinację, która pozwoli połączonej firmie uwolnić znaczącą wartość dla klientów i wszystkich innych interesariuszy zaangażowanych w ekscytujący ekosystem TAS.

Transakcja uzyskała ostateczną akceptację organów ds. konkurencji 12 lutego 2021 roku. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Firmom Unifaun i Marlin Equity Partners doradzały spółki Arma Partners i EY jako doradcy finansowi, a spółka Plesner jako radca prawny. Consignor i Francisco Partners otrzymali porady od spółki Raymond James jako doradcy finansowego oraz Paul Hastings LLP i Aabø-Evensen & Co jako radców prawnych.

O firmie Consignor
Firma Consignor wspiera procesy dostaw swoich klientów, ułatwiając, przyspieszając i opłacając wysyłkę zamówień do klientów, a także zapewniając przewagę konkurencyjną dostawom. Firma Consignor dostarcza rozwiązania TAS, dostępne za pośrednictwem bogatej biblioteki przewoźników, łączącej strony internetowe i magazyny nadawców z ich klientami. Zatrudniając ponad 170 pracowników, Consignor obsługuje swoich klientów z biur w Oslo, Sztokholmie, Helsinkach, Kopenhadze, Aarhus, Bukareszcie i Londynie. Więcej informacji na stronie www.consignor.com

O firmie Unifaun
Unifaun dostarcza innowacyjne i wysokiej jakości rozwiązania TAS w chmurze dla przewoźników, spedytorów i odbiorców paczek w europejskim ekosystemie transportowym. Dzięki rozbudowanemu ekosystemowi partnerów i bibliotece przewoźników, w 2020 roku Unifaun obsłużył w systemie około 300 milionów przesyłek. Unifaun zatrudnia ponad 200 pracowników w Szwecji, Finlandii, Norwegii, Danii, Holandii, Belgii, Niemczech i Polsce. Więcej informacji na stronie www.unifaun.com.

O firmie Francisco Partners
Francisco Partners to wiodąca globalna firma inwestycyjna, która specjalizuje się we współpracy partnerskiej z firmami technologicznymi i wdrożeniowymi. Od momentu powstania ponad 20 lat temu Francisco Partners zainwestował w ponad 300 firm technologicznych, co czyni go jednym z najbardziej aktywnych i wieloletnich inwestorów w branży technologicznej. Zarządzając aktywami o wartości ponad 25 miliardów dolarów, firma inwestuje w możliwości, w których jej głęboka wiedza sektorowa i doświadczenie operacyjne mogą pomóc firmom w pełnym wykorzystaniu ich potencjału. Więcej informacji o Francisco Partners na stronie www.franciscopartners.com. 

O firmie Marlin Equity Partners
Marlin Equity Partners to globalna firma inwestycyjna zarządzająca kapitałem o wartości ponad 7 miliardów USD. Firma koncentruje się na dostarczaniu korporacyjnym spółkom macierzystym, akcjonariuszom i innym interesariuszom rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb biznesowych i płynnościowych. Marlin inwestuje w przedsiębiorstwa z wielu branż, w których jej baza kapitałowa, relacje branżowe i rozległa sieć zasobów operacyjnych znacząco wzmacniają perspektywy firmy i zwiększają wartość. Od momentu swojego powstania Marlin, poprzez swoją grupę funduszy i powiązanych spółek, z sukcesem dokonał ponad 170 przejęć. Siedziba firmy znajduje się w Los Angeles w Kalifornii i Londynie w Wielkiej Brytanii. Więcej informacji na stronie www.marlinequity.com.

Poleć ten artykuł:

Polecamy