GEFCO rozszerza współpracę z Dacia

GEFCO rozszerza współpracę z Dacia

GEFCO, partner Dacia od 2008 roku, stworzyło multimodalne rozwiązanie logistyczne, łączące w sobie transport drogowy i kolejowy. Z fabryki w Pitesti (Rumunia), GEFCO wysyła gotowe pojazdy na rynki rumuński i włoski.

GEFCO było pierwszą firmą/spółką, która stworzyła rozwiązanie logistyczne z wykorzystaniem kolei dla departamentu logistyki Dacia w Rumunii w roku 2008. Operator obsługuje obecnie dostawy do fabryk, włączając w to odbiór podzespołów z różnych państw europejskich, takich jak Niemcy i Belgia oraz ich dostarczanie do Ośrodka CKD w Pitesti (Rumunia), skąd są dalej transportowane/ w celu ich dalszego transportu do fabryki montażowej Dacia. Natomiast z Pitesti, GEFCO obsługuje przesyłki drogowe i kolejowe gotowych pojazdów do parku przemysłowego Parma, celem ich dystrybucji na terenie Włoch. W 2011 roku średnio był to jeden pociąg tygodniowo. Ponadto operator zapewnia transport dla Dacia, organizując niestandardowe przesyłki morskie do różnych portów włoskich podczas szczytów produkcyjnych. Multimodalny transport kolejowy i drogowy jest stosowany do wysyłki pojazdów do portu w Konstancji, celem ich eksportu na Bliski Wschód, w region Zatoki Perskiej i do Afryki, w liczbie 5 do 6 pociągów tygodniowo. Średnio rocznie GEFCO wysyła 100.000 pojazdów koncernu Dacia.

W ramach współpracy z Dacia operator realizuje politykę zrównoważonego rozwoju i dbałości o ekologię. Wolumen przetransportowanych koleją gotowych pojazdów Dacia między Pitesti, a Konstancją wyniósł w 2010 roku 64.920 ton, co oznaczało 8.431 mniej ciężarówek na drogach.

Poleć ten artykuł:

Polecamy