GEFCO z certyfikatem GDP w Polsce

GEFCO z certyfikatem GDP w Polsce

Grupa GEFCO otrzymała certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej GDP dla transportu drogowego produktów farmaceutycznych w kolejnych dziewięciu krajach, w tym Polsce. Certyfikat został przyznany przez niezależną i akredytowaną jednostkę Bureau Veritas.

Obecnie GEFCO posiada certyfikat GDP dla transportu w 15 krajach, co potwierdza zaangażowanie firmy w rozwój procesów zarządzania jakością w realiach wymagającego rynku.

Grupa GEFCO uzyskała certyfikat GDP dla transportu drogowego w Polsce, Bułgarii, Maroku, Serbii, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Włoszech oraz w Wielkiej Brytanii. W 2018 roku GEFCO przeszło certyfikację GDP w Czechach, Grecji, Rumunii, na Słowacji, Węgrzech oraz we Francji.

Certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej GDP jest ważny przez 3 lata. Potwierdza on, że GEFCO spełnia wymagania Komisji Europejskiej określone w ramach dobrych praktyk dystrybucyjnych produktów farmaceutycznych przeznaczonych dla ludzi. Przyznanie certyfikatu GEFCO podkreśla zaangażowanie firmy w dalsze podnoszenie jakości oraz zrozumienie wyzwań stojących przed jej klientami w zakresie śledzenia przepływu towarów oraz zapobiegania podrabianiu produktów.

– Pozyskanie certyfikatu dla kolejnych dziewięciu krajów z naszej sieci bardzo nas cieszy – mówi Tony Gunn, Executive Vice President z GEFCO Air & Sea. – Klienci oczekują ścisłej kontroli i najwyższych standardów bezpieczeństwa, a nas wyróżnia jakość w tych obszarach. Dzięki certyfikacji GDP na kolejnych rynkach jesteśmy silniejsi jakościowo, co pozwala wyróżnić się spośród konkurencji i skupić bardziej na spełnieniu oczekiwań klientów z tego rozwijającego się sektora. Nadal będziemy odpowiadać wyzwaniom, jakie stoją przed klientami zarówno w sektorze publicznym i prywatnym oraz dążyć do pozyskania certyfikatów dla transportu drogowego w kolejnych krajach europejskich w 2020 roku.

Rynek logistyki dla sektora opieki zdrowotnej i life science staje się coraz bardziej złożony. Wraz z rosnącym popytem na leki domowego zastosowania, zwiększa się ilość transportowanych produktów wrażliwych na temperaturę, co wpływa na potrzeby utrzymania integralności łańcucha chłodniczego dla produktów farmaceutycznych. W raporcie Grand View Research z kwietnia 2019 roku stwierdzono, że światowy rynek logistyki dla branży farmaceutycznej został wyceniony w 2018 roku na 76,4 mld USD, a w latach 2019-2025 będzie rósł w tempie 3,5% rocznie.

Jednocześnie przepisy związane z transportem tego typu produktów stają się coraz bardziej rygorystyczne. Łańcuchy dostaw podlegają ścisłym regulacjom i wymagają organizacji transportu, który spełnia wymogi określone przez Dobre Praktyki Dystrybucyjne, w tym m.in. szczegółowe limity czasowe tranzytu czy przewóz w ściśle kontrolowanych temperaturach.

Operatorzy logistyczni muszą wesprzeć tę branżę, zapewniając legalny, bezpieczny i terminowy transport. Posiadając szerokie doświadczenie w logistyce dla sektora ochrony zdrowia i w obszarze life science, Grupa GEFCO poprzez swoją globalną sieć oferuje zintegrowane usługi logistyczne door-to-door w warunkach kontrolowanej temperatury.

(GEFCO)

Poleć ten artykuł:

Polecamy