Girteka zbuduje gigantyczną bazę transportową pod Poznaniem

Girteka zbuduje gigantyczną bazę transportową pod Poznaniem

Girteka, transportowy gigant z Litwy, zaskoczył wszystkim informacją o ogromnej inwestycji w Polsce. Przewoźnik kupił od MAN-a nieczynną fabrykę w Sadach pod Poznaniem i otworzy tam swoją największą bazę transportową.

Już w przyszłym roku, Girteka, chce zatrudnić w Sadach ponad 5000 nowych pracowników, głównie nowych kierowców, ale także techników transportu, a także personel administracyjny, zwłaszcza specjalistów ds. finansów i personelu. W ciągu pięciu lat firma planuje zainwestować co najmniej pięć milionów euro w wyposażenie i utrzymanie nowej bazy.

– To wielka przyjemność otworzyć nową, nowoczesną bazę transportową, która przyczyni się do tego, że stanie się ona oczywistym pierwszym wyborem zarówno dla naszych klientów, jak i dla naszych pracowników. Nowa baza zapewni nam dodatkową moc do świadczenia naszych usług. Ponadto nowa baza transportowa pozwoli nam również na zmniejszenie naszej emisji dwutlenku węgla i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach, ponieważ w dłuższej perspektywie znacznie skrócimy „puste kilometry” – mówi Mindaugas Paulauskas, dyrektor generalny Girteka Transport.

Otwierając nową bazę transportową, Girteka świętuje posiadanie 2000 ciężarówek zarejestrowanych w Polsce. Dlatego firma aktywnie prowadzi rekrutację, aby osiągnąć ambitny cel, jakim jest posiadanie w bazie ponad 8000 kierowców do końca 2022 roku. Nie mniej ważne jest zatrudnienie techników transportu o różnym doświadczeniu i wiedzy, którzy planują wyposażyć bazę z co najmniej 450 takimi osobami. Firma twierdzi, że bardzo potrzebni są również różni pracownicy administracyjni, zwłaszcza specjaliści ds. kadr i finansów.

Nowa baza transportowa Girteki będzie zlokalizowana w Sadach przy ulicy Poznańskiej, w kompleksie budynków, który pierwotnie wybudowała firma MAN do produkcji nowych autobusów, co oznacza, że ​​jest już dobrze przystosowany do obsługi technicznej naczep i samochodów ciężarowych Girteki. Jest 17 razy większa niż pozostałe bazy transportowe Girteki zlokalizowane również w Polsce, w Poznaniu, a także większe rozmiary i możliwości w porównaniu do innych baz transportowych Girteki działających w Szawlach i Wilnie na Litwie oraz w Smoleńsku w Rosji.

Niedawno Girteka ogłosiła swoje ambitne plany, aby stać się jedną z dziesięciu największych firm logistycznych w Europie do 2026 roku poprzez podwojenie przychodów ze sprzedaży, a także inwestycje w jakość – tworzenie najlepszych doświadczeń zawodowych dla swoich pracowników, zrównoważone procesy, cyfryzację i inne. być w zgodzie z czołówką branży. Otwarcie nowej bazy transportowej to jeden z pierwszych kroków do osiągnięcia tego celu.

Poleć ten artykuł:

Polecamy