Grupa Customs Support Group przejmuje Rusak Business Services

Grupa Customs Support Group przejmuje Rusak Business Services

Customs Support Group („Customs Support”) z dumą informuje, że poszerza obecność na polskim i brytyjskim rynku dzięki akwizycji wiodącego polskiego brokera celnego – firmy Rusak Business Services („Rusak”). Transakcja ta znacznie zwiększy zakres usług Customs Support w obu krajach, zapewniając klientom szerszy dostęp do nowoczesnych usług celnych skoncentrowanych na wydajności, cyfryzacji i automatyzacji. Customs Support konsekwentnie realizuje swoją strategię “buy-and-build” koncentrując się na międzynarodowym wzroście i ekspansji w sektorze usług celnych. Najważniejszą motywacją do przeprowadzenia transakcji było zapewnienie dalszej wartości dodanej istniejącej bazie klientów Customs Support i Rusak przy jednoczesnym utrzymaniu wykwalifikowanego kierownictwa i pracowników oraz wspieraniu dalszego rozwoju wszystkich interesariuszy obydwu firm.

Rusak Business Services

Agencja celna Rusak założona w 1990 roku jest doświadczonym i rzetelny partnerem biznesowym w sektorze usług celnych. Firma zbudowała ogólnopolską sieć oddziałów agencji celnej, stworzyła zespół doświadczonych ekspertów oraz nowoczesną strukturę biznesową. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz wyraźnym trendom digitalizacji i automatyzacji pracy na dokumentach, agencja celna Rusak wprowadziła innowacyjny system workflow, wspierający klientów oraz agentów celnych w realizacji usług celnych.

Firma Rusak zatrudnia obecnie blisko 200 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Swoje usługi świadczy w ponad 20 lokalizacjach w całej Polsce, w tym w kilku biurach w Warszawie i okolicach, a także w Łodzi, Krakowie, na Górnym i Dolnym Śląsku, w Zagłębiu czy Białymstoku. Agencja posiada swoje oddziały również w głównych polskich portach morskich w Gdańsku i Gdyni oraz w kluczowych portach lotniczych w Warszawie i we Wrocławiu. Ponadto firma Rusak zapewnia obsługę celną w oddziałach granicznych w Świecku, Dorohusku i Korczowej.

Rusak jako lider rynku usług celnych w Polsce, jest ceniony za ekspercką wiedzę w zakresie cła popartą wieloletnim doświadczeniem, a także za elastyczne podejście do potrzeb klienta. Przez ponad 30 lat obecności na rynku firma Rusak zapewniła szerokiemu gronu klientów swoją zdolność do projektowania wydajnych i zgodnych z przepisami procesów celnych. Świadcząc usługę zdalnych odpraw celnych Rusak znacznie poszerzył zakres terytorialny swojej oferty gwarantując płynną obsługę przedsiębiorstw na terenie całej Polski i w Wielkiej Brytanii. To czyni z firmy idealnego partnera dla importerów i eksporterów, producentów oraz dostawców usług logistycznych, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia w zakresie odpraw celnych. W ofercie Rusak znajdują się także usługi związane z weryfikacją świadectw pochodzenia towarów, wsparcie w czasie rewizji, badań sanitarnych i weterynaryjnych, które wzbogacą ofertę Customs Support Group. Rusak udostępnia swoim klientom szereg składów celnych i podatkowych oraz miejsca uznane dla procedury uproszczonej. Profesjonalizm i wiarygodność Rusak potwierdza certyfikat AEO (Authorised Economic Operator) i szereg pozwoleń zapewniających stosowanie procedur uproszczonych i udzielanie zabezpieczeń długu celnego. Ponadto, agencja celna Rusak stworzyła platformę e-learningową z dedykowanym pracownikom i klientom kursem obejmującym problematykę z obszaru unijnego i polskiego prawa celnego oraz podatkowego.

– Niezmiernie cieszymy się, że firma Rusak dołączyła do Customs Support Group, co pozwoli rozszerzyć zasięg terytorialny Grupy zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii, umożliwiając nam świadczenie usług naszych klientom na jeszcze wyższym poziomie. Ze swej strony zobowiązujemy się dzielić się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami z klientami firmy Rusak na rynku polskim. Wraz z Tomaszem Rusakiem oraz polskimi pracownikami chcemy rozwijać zakres i jakość świadczonych usług na rzecz klientów całej Grupy – powiedział Frank Weermeijer, CEO Customs Support Group.

– Wierzę, że dołączenie do Customs Suppport Group, niezależnego dostawcy usług celnych nr 1 w Europie, to dla naszej firmy początek nowego, obiecującego rozdziału. Jestem przekonany, że ta współpraca stworzy nowe możliwości rozwoju i budowania wartości dla klientów jak i pracowników Customs Support oraz Rusak. Dołączenie do grupy Customs Support zapewni naszym klientom dostęp do europejskiej sieci usług celnych, która jest skoncentrowana na wiedzy, digitalizacji i automatyzacji – podkreślił Tomasz Rusak – Prezes Zarządu Rusak.

Poprzez dołączenie do Grupy agencji celnej Rusak, Customs Support wykonał kolejny krok na drodze do stania się wiodącym, rzetelnym i zaufanym cyfrowym dostawcą usług celnych, zapewniającym klientom w 13 krajach, najwyższą jakość świadczonych usług.

Customs Support Group

Grupa Customs Support z siedzibą w Rotterdamie (Holandia), to wiodący niezależny, cyfrowy dostawca usług celnych w Europie, zatrudniający blisko 2.000 wysoko wykwalifikowanych specjalistów celnych obsługujących ponad 30.000 klientów rocznie. Dzięki szerokiej gamie usług i możliwościom digitalizacji Grupa stale wspiera klientów w zapewnieniu zgodności procesów celnych z przepisami prawa, osiąganiu efektywności operacyjnej, optymalizacji należności importowych, planowaniu obciążeń długiem celnym oraz nieustannym rozwoju i modyfikacji procesów celnych. Podstawową ofertę świadczeń Customs Support Group uzupełniają usługi doradztwa celnego i pomiarów gazu.

Obecnie Grupa działa w Holandii, Belgii, Niemczech, Polsce, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii i Hiszpanii. W Europie Customs Support Group obsługuje klientów transgranicznych reprezentujących szeroki zakres m.in. branżę motoryzacyjną, spożywczą, produkcyjną oraz wiele innych. Customs Support to dostawca numer 1 w zakresie zdalnej obsługi celnej w Europie, systematycznie inwestujący w rozwój i cyfryzację procesów celnych.

Castik Capital

Castik Capital S.à r.l. (“Castik Capital”) zarządza inwestycjami w private equity. Castik Capital jest europejskim funduszem private equity, nabywającym udziały w europejskich spółkach prywatnych i publicznych, gdzie długoterminowa wartość może być generowana poprzez aktywne partnerstwo z zespołami zarządzającymi. Założona w 2014 roku firma Castik Capital ma siedzibę w Luksemburgu i koncentruje się na identyfikowaniu i rozwijaniu możliwości inwestycyjnych w całej Europie. Inwestycje są dokonywane przez luksemburski fundusz EPIC II SLP. Doradcą Castik Capital S.à r.l. jest Castik Capital Partners GmbH z siedzibą w Monachium.

Jeśli jesteś właścicielem firmy zajmującej się pośrednictwem celnym, pomiarem gazu lub innymi powiązanymi usługami i chciałbyś dowiedzieć się więcej o możliwościach dołączenia Twojej firmy do Customs Support, skontaktuj się z Sebastianem Ootjersem – dyrektorem M&A oraz rozwoju korporacyjnego sebastian.ootjers@customssupport.com.

Na dodatkowe pytania odpowie nasz dział marketingu i komunikacji pod adresem marketing@customssupport.com.

Poleć ten artykuł:

Polecamy