HUB logistics uruchamia krótkoterminowe magazynowanie w centrum logistycznym pod Warszawą

HUB logistics uruchamia krótkoterminowe magazynowanie w centrum logistycznym pod Warszawą

HUB logistics, regionalny operator logistyczny wywodzący się z Finlandii, zwiększył możliwości rozszerzenia powierzchni swojego centrum logistycznego w Pęcicach k. Warszawy do niemal 20 tys. mkw. od maja bieżącego roku. Dodatkowa powierzchnia może być przeznaczona do świadczenia usług w modelu spot i overflow, nastawionym na czasową obsługę nadwyżek magazynowych.

 Odpowiedź na zmieniające się potrzeby rynku

Elastyczne usługi magazynowe oferowane przez HUB logistics stanowią odpowiedź na zmieniające się potrzeby rynku logistycznego, w tym obserwowane obecnie liczne zakłócenia w łańcuchach dostaw i wynikające z nich problemy, które dotykają wiele firm produkcyjnych i handlowych.

Krótkoterminowe magazynowanie pozwala na zachowanie płynności działania m.in. w sytuacjach takich jak tymczasowe przestoje w wysyłkach produkcji, nieregularne dostawy o zmiennym wolumenie i nieplanowane nadwyżki magazynowe. Proponowane przez HUB logistics elastyczne usługi logistyczne mogą być również rozwiązaniem dla firm dystrybucyjnych, które borykają się obecnie z problemem dostaw kontenerów z Dalekiego Wschodu lub innych regionów świata i chcą uniknąć wysokich kosztów tymczasowego przetrzymywania zapasów w portach.

 

Elastyczne terminy i szybki start obsługi

Elastyczność usług spot i overflow to przede wszystkim umowy na dogodnych dla klienta warunkach. Zawierane umowy mogą być krótkoterminowe lub zakładające długotrwałą współpracę pomiędzy HUB logistics i klientem. Istniejąca infrastruktura magazynowa, gotowy do szybkiego skonfigurowania dla nowych klientów system WMS oraz doświadczony zespół centrum logistycznego HUB logistics w Pęcicach umożliwia uruchomienie pełnej obsługi magazynowej w bardzo krótkim czasie – standardowo od 2 do 4 tygodni. Dostępna powierzchnia magazynowa może zostać wynajęta w całości lub części, w zależności od zapotrzebowania klienta.

 

Utrzymanie jakości logistyki

Pełna obsługa magazynowa realizowana przez doświadczony zespół HUB logistics obejmie m.in. wysyłki B2B i B2C, możliwość rozładunku kontenerów oraz przygotowywanie towaru do obsługi przez centra automatyczne, a także szeroki zakres usług VAS. To wszystko pozwala utrzymać konkurencyjne terminy i jakość dostaw.

Centrum dysponuje nowoczesnym systemem WMS Logifact przystosowanym do obsługi multi-user, a także dającym możliwość integracji z systemami klientów. Zapewnia kontrolę nad sprawnością realizacji zleceń i przepływem towaru oraz raportowanie realizacji.

Od lutego 2019 HUB logistics realizuje już w tej lokalizacji usługi składowania i obsługi magazynowej dla swojego głównego klienta.

Dowiedz się więcej na https://www.hub.fi/pl/liiketoiminta-alueet/centrum-logistyczne-pecice-janki/

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy