Hyster buduje wózki pod konkretne branże i zastosowanie

Hyster buduje wózki pod konkretne branże i zastosowanie

Wózki Seria A firmy Hyster pozwalają na precyzyjne dostosowanie specyfikacji do potrzeb operacyjnych. Zamiast dostarczać wózek, który został skonstruowany, budują wózek, pod potrzeby klienta.

Wózki Hyster budowane pod konkretne branże i zastosowanie

Wózki widłowe Hyster serii A, można teraz łatwo dopasować do potrzeb związanych z konkretną branżą i zastosowaniem. To wszystko dzięki ich nowej modułowej konstrukcji. Wózki widłowe serii A, dzięki A+ Logic, można indywidualnie skonfigurować dzięki szeregu funkcji, które pomogą pokonać powszechne wyzwania związane z transportem materiałów w całej branży. Zapewniając jednocześnie niski całkowity koszt posiadania.

Wózki widłowe Hyster serii A – mocne rozwiązanie w zakresie transportu materiałów budowlanych

Jak mówi Robert O’Donoghue, wiceprezes ds. marketingu i rozwiązań EMEA w firmie Hyster – W zastosowaniach związanych z transportem materiałów budowlanych, wózki widłowe będą często używane na zewnątrz. W brudnych lub zapylonych środowiskach i niekorzystnych warunkach terenowych. Oferujemy kilka zmiennych funkcji, które mogą pomóc w optymalizacji wózków. Począwszy  od operacji związanych z produkcją betonu po operacje związane z przenoszeniem cegieł i bloczków betonowych.

Seria A wózków Hyster dla wymagających warunków

Kurz może powodować zużycie części i podzespołów. Wózki Hyster serii A, są wyposażone w uszczelnione złącza elektryczne, aby pomóc w opanowaniu tego problemu, ale wybranie mokrych hamulców, osłon siłowników pochyłu masztu i chlapaczy może zapewnić niektórym zastosowaniom dodatkowe wsparcie. Odśrodkowy, wstępny filtr powietrza może również pomóc w zmniejszeniu wymagań dotyczących interwencji serwisowych.

Tam, gdzie problemem są zanieczyszczenia, można zastosować wentylator chłodnicy z niezależnym napędem i automatyczną funkcją zmiany kierunku obrotu.  Wydmuchuje zanieczyszczenia z komory silnika, pomagając zminimalizować konieczność czyszczenia chłodnicy i komory silnika. Z zanieczyszczeniami znajdującymi się na podłożu można sobie również poradzić.  Wybierając dodatkową płytę pod komorą silnika oraz specjalne ostrza zamontowane przy osi napędowej chroniące przed nawijaniem się zanieczyszczeń. W wózkach serii A, Hyster zapewnia również 2-letnią / 4000-godzinną gwarancję jako standard.

Poprawa poziomu świadomości operatora w aplikacjach związanych z artykułami metalowymi

“W zastosowaniach związanych z gotowymi wyrobami metalowymi, wózki widłowe będą zazwyczaj pracować w pomieszczeniach zamkniętych w obszarach produkcyjnych i magazynach. Praca w takim środowisku, hałas i inne czynniki rozpraszające mogą często stanowić zagrożenie, zwłaszcza jeśli wózek pracuje w pobliżu pieszych”. mówi Robert O’Donoghue

By sprostać tym wymaganiom wózek widłowy Hyster serii A, może być wyposażony w funkcje  pomagające zwiększyć czujność podczas pracy operatora. Na przykład można wybrać niebieskie i czerwone światła punktowe, światła sygnalizujące czerwoną linię obszar pracy wózka i sygnał dźwiękowy, które pomogą wskazać pieszym pracownikom magazynu, gdzie znajduje się wózek oraz, że jest on w trakcie pracy lub w ruchu.

Doskonała widoczność we wszystkich kierunkach w wózkach Hyster

Wózki widłowe Hyster serii A, oferują również doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach, dając operatorom możliwość szybkiego i dokładnego obserwowania otoczenia. Dzięki nowej konstrukcji masztu, seria A zapewnia widoczność przez maszt, co pomaga zwiększyć widoczność otoczenia. Konfiguracje z kabiną mogą również skorzystać z dachu z wysokowytrzymałego szkła laminowanego, zapewniającego nieograniczony widok w górę. Wózek może być również precyzyjnie dostosowany dzięki opcjom lusterek i kamer, aby spełnić potrzeby związane z konkretnym zastosowaniem.

Konstrukcja masztu zapewnia również doskonałą widoczność na końcówki wideł podczas przenoszenia ładunków, a laserowa linia poziomowania wideł może pomóc w jeszcze większym stopniu zwiększyć widoczność i wydajność.

Komfort pracy operatora w centrach dystrybucji drewna

Centra składowania i dystrybucji drewna zazwyczaj obejmują operacje typu „wejście/wyjście”. Na przykład rozładunek przyczepy zaparkowanej na placu i wniesienie ładunku do środka.  Lub przemieszczanie ładunków z jednego budynku do drugiego przez plac lub teren zewnętrzny.

„Aby zmaksymalizować komfort pracy operatorów, w zastosowaniach związanych z drewnem można zdecydować się na budowę wózka z odpowiednią opcją kabiny. Kabinę można dostosować dla gorącego lub zimnego klimatu. Na przykład, całkowicie odporna na warunki atmosferyczne kabina może pomóc w utrzymaniu komfortu i produktywności operatorów. Odpowiednio w obszarach zewnętrznych w zimniejszym lub bardziej wilgotnym klimacie” – mówi Robert.

Opcje wyboru kabiny

Opcje związane z kompletną kabiną obejmują przednie, górne i tylne osłony, a także wycieraczki i stalowe drzwi boczne.  Ponadto opcje ogrzewania, klimatyzacji lub podgrzewanych osłon. W przypadku A+ Logic można również wybrać osłony przeciwsłoneczne.

Wreszcie, aby pomóc spełnić cele środowiskowe w wielu różnych zastosowaniach, nowe wózki widłowe Hyster z serii A pomagają również zapewnić zmniejszoną emisję zanieczyszczeń. Prowadzi to do obniżenia kosztów. Wózki z silnikiem wysokoprężnym H2.0-3.5A zużywają do 13% mniej oleju napędowego niż wiodące modele konkurencji, a wózki LPG zużywają do 9% mniej paliwa.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy