ID LOGISTICS podsumowuje II kwartał 2015

ID LOGISTICS podsumowuje II kwartał 2015

Grupa ID Logistics, międzynarodowy lider logistyki kontraktowej, podsumowała działalność za II kwartał 2015 r. Grupa odnotowała bardzo dobre wyniki finansowe, pozyskała nowych klientów i rozszerzyła zakres oferowanych usług, tym samym wzmacniając swoją pozycję na światowym rynku usług magazynowych.

W drugim kwartale 2015 roku Grupa ID Logistics osiągnęła przychód w wysokości 227,8 mln EUR, co oznacza wzrost o 6,6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2014 roku. Przychód z działalności prowadzonej poza Francją (14 krajów na całym świecie) wzrósł o 12,5 proc. w porównaniu do drugiego kwartału 2014 i wyniósł 101,1 mln EUR, co stanowi obecnie 44 proc. dochodów całej Grupy.

 

Na osiągnięcie tak dobrego wyniku w drugim kwartale 2015 roku największy wpływ miało podpisanie nowych kontraktów oraz rozszerzenie zakresu współpracy z dotychczasowymi klientami. ID Logistics wprowadziło do swojej oferty usługi skierowane do firm z branży farmaceutycznej. Wiąże się to z podpisaniem umowy z grupą Pierre Fabre (dział dermokosmetyków, m.in. marki Klorane, Avene, Elancyl), dla której ID Logistics zarządzać będzie magazynem zlokalizowanym na południu Francji o powierzchni 40 tyś. metrów kwadratowych w zakresie eksportu oraz obsługi zwrotów i reklamacji. Do nowych klientów dołączyła też grupa Action, holenderska sieć dyskontowa specjalizująca się w sprzedaży produktów przemysłowych. Z kolei w Holandii firma rozpoczęła współpracę z Fujifilm, wcześniej obsługiwanym już w innych krajach. W drugim kwartale szczególnie intensywny rozwój Grupa ID Logistics odnotowała w Republice Południowej Afryki. Tu uruchomione zostały dwa regionalne magazyny (Gauteng i Durban) specjalizujące się w obsłudze świeżych produktów. Obecnie głównym klientem ID Logistics w tym kraju jest Danone.

 

W drugim kwartale Grupa ID Logistics umocniła także swoją pozycję na rynku e-commerce. Do grona klientów obsługiwanych w tym obszarze dołączyły Conforama, Saint Gobain Distribution i Chloé.

 

W Polsce w lipcu ID Logistics uruchomiło w Mszczonowie magazyn dla sieci hipermarketów Auchan, a od marca zarządza magazynem w Odrzywołku koło Grójca, prowadzonym dla firmy Emig, jednego z największych producentów napojów marek własnych. W najbliższym czasie ID Logistics rozwinie współpracę ze swoim dotychczasowym klientem, firmą Sogefi, dla której zarządza magazynem w Piotrkowie Trybunalskim, skąd towary są dystrybuowane na cały świat. Już w sierpniu asortyment obsługiwanych tu towarów zostanie rozszerzony o części do samochodów ciężarowych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy