III Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Ponad 5,5 tysiąca uczniów ze 175 szkół z całej Polski wystartuje w III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. Pierwszy etap konkursu odbędzie się już 22 października. Na najlepszych czeka między innymi zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz bezpłatne studia na

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie logistyczną tematyką, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych.

Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko zwolnienia z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele rzeczowych nagród. Jednak aby je zdobyć, należy najpierw przejść etap szkolny i okręgowy, a następnie zmierzyć się z najlepszymi w finale, który odbędzie się 18 marca w Wyższej Szkole Logistyki, siedzibie organizatora konkursu.  

 – To już trzecia edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, która z roku na rok notuje niesamowity wręcz wzrost liczby uczestników – twierdzi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL – do pierwszej edycji przystąpiło niecałe 2 tysiące osób, do drugiej ponad 3,5 tysiąca, a w tym roku odebraliśmy 5,5 tysiąca zgłoszeń. Z roku na rok, również coraz więcej przedsiębiorstw logistycznych decyduje się na współpracę przy olimpiadzie. Te fakty dowodzą niezbicie, że wydarzenie to jest potrzebne uczniom i cenione w branży logistycznej. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest częścią programu „WSL dla szkół średnich”, w ramach którego uczelnia od pięciu lat wspiera szkoły ponadgimnazjalne kształcące w zawodach: technik logistyk i technik spedytor.

Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Przedsięwzięcie sponsorują firmy: CHEP (sponsor strategiczny), Agrobex, DPD, Panopa, Dachser, Still, TSLogistic, Kuehne+Nagel, Raben, SKK, Epicor, Quantum, DHL Express, Kontenerowy.pl.

Patronat medialny objęły: Perspektywy.pl, Spedycje.pl, slaStudenta.pl, Studentnews.pl.

Terminy III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej:

 

22.10.2010 r.  – zawody I stopnia (etap szkolny).

10.12.2010 r. – zawody II stopnia (etap okręgowy).

18.03.2011 r. – zawody III stopnia (etap centralny w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu).

15.04.2011 r. – uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (w siedzibie WSL w Poznaniu)

Poleć ten artykuł:

Polecamy