Inicjatywa Kolej na Polskę

Inicjatywa Kolej na Polskę

Inicjatywa Kolej na Polskę wkracza na nowy etap działań, ale zanim to nastąpi, potrzebujemy Twojej opinii!

W ramach projektu Kolej na Polskę działamy na rzecz zwiększenia roli Polski w Inicjatywie Pasa i Szlaku (ang. Belt and Road Initiative – BRI). Mamy doskonałe warunki do tego, aby stać się silnym partnerem do negocjacji i współpracy z innymi stronami tej inicjatywy. Na naszą korzyść działają preferencyjne położenie geograficzne naszego kraju, rozwinięte zaplecze logistyczne i nie tylko.

Podczas naszego ostatniego webinarium, zatytułowanego „Budujemy Polski Klaster Logistyczny na Nowym Jedwabnym Szlaku” omówiliśmy teoretyczne aspekty uczestnictwa Polski w inicjatywie Pasa i Szlaku. Mówiliśmy o szansach i zagrożeniach, które dotyczą polskiej branży logistycznej, oraz działaniach, które możemy wspólnie podjąć.

Zanim jednak zainicjujemy te działania, potrzebujemy waszej opinii:

  • jakie aspekty obecności Polski na Nowym Szlaku Jedwabnym są dla polskiej branży logistycznej najważniejsze?
  • jakie cele chcemy w tym aspekcie osiągnąć, jakie działania realizować?
  • jakie bariery uznajemy za najważniejsze i konieczne do pokonania, żeby uczynić nasz kraj logistyczną bramą do Europy?

Chcemy mówić waszym głosem – głosem polskiego środowiska logistycznego – i działać na rzecz spełnienia waszych oczekiwań!

Żeby poznać te oczekiwania przygotowaliśmy ankietę, w której mamy nadzieję zebrać jak najwięcej waszych opinii. Ankietę otrzymali już przedstawiciele środowiska logistycznego, z którymi udało się nam już nawiązać kontakt – między innymi uczestnicy naszego webinarium. Jeżeli jednak nie mogło Cię być z nami na tym wydarzeniu, a chcesz podjąć z nami dyskusję, przekazać swoją opinię – napisz do nas na adres kolejnapolske@psml.pl.

Poleć ten artykuł:

Polecamy