InPost kupuje 30% udziału w Menzies

InPost kupuje 30% udziału w Menzies

Grupa InPost, lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie, nabyła za 49,3 mln funtów 30% udziału i praw głosów w Menzies Distribution Group Limited („Menzies”) – wiodącej firmie logistycznej operującej na rynkach Wielkiej Brytanii i Irlandii. Wcześniej, w maju bieżącego roku firmy zawarły także umowę o strategicznym partnerstwie, dzięki któremu Grupa InPost zyskuje jako partnera jedną z największych firm logistycznych w Wielkiej Brytanii. W ramach transakcji InPost zapewnił sobie także 3-letnią opcję nabycia pozostałego 70% udziału w Menzies.

Menzies Distribution Group Limited, spółka z siedzibą w Wielkiej Brytanii, każdego dnia dostarcza przesyłki do ponad 47 000 lokalizacji. Menzies posiada w Wielkiej Brytanii i Irlandii 100 oddziałów, sortownię centralną oraz 9 sortowni regionalnych, zarządza flotą ponad 3 200 pojazdów i zatrudnia ponad 5 000 pracowników. Specjalizuje się w usługach logistycznych w sektorach, gdzie terminowość dostaw ma kluczowe znaczenie biznesowe – zapewniając przy tym najwyższą jakość świadczonych usług.

Dzięki transakcji InPost zapewnił sobie dostęp do ogólnokrajowej sieci dystrybucyjnej Menzies. Strategiczne partnerstwo, jakie zawarły firmy, daje możliwość obsługiwania rosnących wolumenów przesyłek przez 7 dni w tygodniu – bez konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów inwestycyjnych po stronie InPost.

Partnerstwo z Menzies przyniesie również szereg korzyści dla konsumentów oraz sklepów e-commerce. Klienci Grupy InPost – którzy już teraz mogą nadawać paczki o dowolnej godzinie, 7 dni w tygodniu, bez konieczności odwiedzania placówek pocztowych – otrzymają jeszcze większą stabilność usług logistycznych w Wielkiej Brytanii.

– Ta transakcja to kamień milowy dla rozwoju naszej działalności na rynku brytyjskim. Razem z Menzies będziemy mogli zaoferować dostawy przesyłek 360 dni w roku, co jest unikalną ofertą na brytyjskim rynku e-commerce – powiedział Rafał Brzoska, Prezes Zarządu InPost.

Michael Rouse, CEO International w InPost dodaje: – Ta transakcja to kolejny krok w kierunku ugruntowania naszej pozycji wiodącego dostawcy przesyłek out-of-home na rynku brytyjskim. Menzies posiada jedną z największych sieci logistycznej w Wielkiej Brytanii i wierzymy, że partnerstwo, które zawiązaliśmy, pozwoli przyspieszyć rozwój naszych usług z korzyścią dla brytyjskich konsumentów.

Greg Michael, Dyrektor generalny Menzies, podkreśla: – Jesteśmy dumni z partnerstwa z InPost i z tego, jakie możliwości stwarza dla naszych klientów oraz pracowników. Jesteśmy gotowi wspierać kolejny etap rozwoju InPost w Wielkiej Brytanii.

To kolejna inwestycja Grupy InPost na rynkach zachodniej Europy. W lipcu 2021 roku InPost przejął za 513 mln euro wiodącą francuską firmę logistyczną Mondial Relay – co było największą polską prywatną inwestycją zagraniczną. Transakcja pozwoliła Grupie InPost poszerzyć swoją działalności o rynki Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Niderlandów oraz Luksemburga.

Poleć ten artykuł:

Polecamy