Inteligentny dach w budynkach ROHLIG SUUS Logistics

Inteligentny dach w budynkach ROHLIG SUUS Logistics

Bieżący dostęp do informacji o stanie konstrukcji obiektu, ułatwione przeglądy dachów i możliwość odpowiednio wczesnego reagowania na gwałtowne zmiany pogodowe to wymierne wsparcie branży logistycznej. Dzięki platformie Inteligentny Dach zarządzanie budynkami ROHLIG SUUS Logistics wzmocni bezpieczeństwo łańcucha dostaw. Rozwiązanie firmy Sense Monitoring to nowy standard wyposażenia obiektów tego operatora logistycznego.

Zapewnienie ciągłości łańcucha dostaw jest kluczowym celem, jaki przyświeca zespołowi ROHLIG SUUS Logistics. Nowy obiekt, zaprojektowany według autorskich rozwiązań, jest największym hubem firmy i pełni funkcje magazynowe i przeładunkowe. Budynek o łącznej powierzchni 48,5 tys. mkw. został zlokalizowany w Sokołowie.
Utrzymaniu na jak najwyższym poziomie satysfakcji zarówno kontrahentów, jak i załogi, w nowym obiekcie służyć ma również wdrożenie zaawansowanej platformy Inteligentny Dach.

– Ciągłość i stabilność naszych operacji jest dla nas szczególnym priorytetem. Takie podejście umożliwia nam rozwój i kontynuację współpracy z naszymi partnerami. W tym wszystkim szczególnie ważne jest dla nas bezpieczeństwo naszych pracowników, towarów, które powierzają nam klienci, a także zachowanie ciągłości oraz terminowości kluczowych dla naszych klientów dostaw – mówi Krzysztof Gąsiewski, Branch Director, ROHLIG SUUS Logistics. – Dlatego zdecydowaliśmy się skorzystać z platformy Inteligentny Dach stworzonej przez Sense Monitoring. Zapewnia nam ona stały dostęp do informacji o naszych wielkopowierzchniowych dachach. Dane, jakie dzięki niej otrzymujemy, pozwalają nam zareagować z wyprzedzeniem na potencjalne przeciążenia – wyjaśnia Krzysztof Gąsiewski.

Najważniejszą korzyścią dla zarządców obiektów ROHLIG SUUS Logistics jest komfortowy dostęp do kluczowych danych, informujących o stanie konstrukcji i pozwalających na bezpieczną eksploatację dachu płaskiego. Platforma Inteligentny Dach zbiera oraz agreguje w chmurze takie dane, które następnie dostępne są w intuicyjnej aplikacji webowej. Co więcej, dzięki platformie, możliwe jest przygotowanie się na gwałtowne zjawiska pogodowe. To szczególnie ważne w dobie zmian klimatycznych. Każdego roku, w Polsce wskutek intensywnych opadów deszczu lub zalegającego mokrego śniegu dochodzi do kilkunastu poważnych awarii dachów płaskich. Zaproponowane przez Sense Monitoring rozwiązanie zapobiega takim sytuacjom.

– Zrealizowanie tego projektu przynosi nam wielką satysfakcję. Przede wszystkim dlatego, że naszemu rozwiązaniu zaufała firma, która na co dzień mierzy się z ogromem wyzwań natury logistycznej. Kto zna skalę działalności ROHLIG SUUS, ten wie, że nie ma tam miejsca na błędy. Każda podjęta decyzja i każde przedsięwzięte działanie muszą być perfekcyjne. Jako zespół Sense Monitoring cieszymy się, że możemy dostarczyć narzędzie adekwatne do potrzeb dużej firmy logistycznej – mówi Tomasz Dudek, wiceprezes Sense Monitoring.

ROHLIG SUUS Logistics to polski operator logistyczny zapewniający obsługę logistyczną oraz rozwiązania w zakresie globalnych łańcuchów dostaw na całym świecie. Firma zarządza ponad 200 tys. mkw. powierzchni magazynowej, w najlepszych lokalizacjach dla sprawnej logistyki.
Sense Monitoring jest polską firmą wysokotechnologiczną chroniąca ponad 1 000 000 mkw. dachów płaskich. Za swoje rozwiązanie otrzymała nagrodę główną w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2018. Wśród realizacji firmy nie brakuje magazynów pod wynajem, a także hal produkcyjnych z branży automotive, logistyki czy hal sportowo-widowiskowych na terenie całego kraju.

Poleć ten artykuł:

Polecamy