Investa zbuduje zakład w Wałczu

Investa zbuduje zakład w Wałczu

W Podstrefie „Wałcz” Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstanie nowoczesny zakład produkcji artykułów metalowych. Będzie to pierwszy projekt inwestycyjny zlokalizowany w nowym kompleksie przy ul. Kołobrzeskiej w Wałczu, w pobliżu budowanej obwodnicy miasta. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi firmami, które również zainwestują w tym obszarze.

Pomimo chwilowego zawirowania gospodarki spowodowanego koronawirusem przedsiębiorcy nie zwalniają tempa i planują realizację nowych inwestycji. Jednym z przykładów jest firma Investa Sp. z o.o., która zakupiła ponad 5 hektarową działkę w Podstrefie Wałcz SSSE. W ramach planów inwestycyjnych powstanie nowoczesny zakład produkcji szerokopojętych artykułów metalowych.

– Chcemy wybudować w Wałczu Zakład Produkcji konstrukcji stalowych i innych elementów ze stali jaki jeszcze nie istnieje w Wałczu. W pierwszym etapie wykonamy halę produkcyjną o powierzchni użytkowej. 8000 m2 wraz z częścią administracyjno – socjalną i towarzyszącą infrastrukturą techniczną. Następnie w kolejnym etapie przy zakładzie powstanie malarnia i ocynkownia. Wałcz jest zagłębiem specjalistów w branży spawalniczej i metalowej, w związku z czym wybraliśmy właśnie tę lokalizację. Na początek znajdzie u nas zatrudnienie około 300 osób – mówi Natalia Sobieszczyk, prezes zarządu Investa Sp. z o.o.

Obecnie analizowany jest docelowy zakres i charakter przedsięwzięcia. Firma ma szansę uzyskać decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, dzięki temu może liczyć na ulgi w podatku dochodowym do wykorzystania w ciągu 15 lat.

– Bardzo cieszy nas fakt, że Podstrefa w Wałczu się rozwija i możemy gościć w gronie przedsiębiorców strefowych tak ważnego dla tego regionu inwestora. Dzięki zaangażowaniu Miasta Wałcza i uzbrojeniu w niezbędną infrastrukturę techniczną jest to bardzo atrakcyjny obszar inwestycyjny, co potwierdza decyzja firmy Investa o ulokowaniu ich zakładu w naszej strefie – mówi Mirosław Kamiński prezes zarządu PARR S.A.

Ponad trzydziestohektarowy i uzbrojony, nowy kompleks inwestycyjny przy ul. Kołobrzeskiej zlokalizowany jest w pobliżu budowanej obwodnicy Miasta Wałcza, w ciągu drogi ekspresowej S10. Wkrótce zainwestują tu kolejne firmy z sektora przemysłowego i usługowego. Wałcz posiada również bogatą ofertę turystyczną, dlatego władzom miasta zależy głownie na inwestorach prowadzących działalność nieszkodliwą dla środowiska.

– Jestem bardzo dumny, że Spółka Investa zdecydowała się na lokalizację swojej firmy właśnie w Wałczu. Nowe inwestycje to nowe możliwości i nowe perspektywy rozwoju dla miasta, ale przede wszystkim to nowe miejsca pracy. To pierwsza tego typu inwestycja w SSSE w rejonie obwodnicy i – mam nadzieję – nie ostatnia. Prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy z innymi potencjalnymi inwestorami. Inwestorzy w Wałczu mogą liczyć na kompleksową pomoc w procesie inwestycyjnym, zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis, wsparcie licznych instytucji okołobiznesowych oraz wysoką jakość lokalnego rynku pracy. Ważnym walorem jest aktywne środowisko akademickie i naukowe, dzięki któremu możliwy jest transfer wiedzy do biznesu i znakomicie wykształcone kadry dla pracodawców. Tereny przy ul. Kołobrzeskiej w Podstrefie Wałcz to perełka inwestycyjna – mówi burmistrz Wałczu Maciej Żebrowski.

Poleć ten artykuł:

Polecamy