ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, Focast, 3D Solutions

ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, Focast, 3D Solutions

Dźwięki pracujących maszyn, liczne rozmowy, spotkania kooperacyjne oraz ciekawe konferencje – za nami Targi ITM Polska Innowacje – Technologie – Maszyny oraz odbywające się w tym samym czasie m.in. Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog.

A także Targi Skanu i Druku 3D Solutions, Forum Odlewnicze Focast oraz Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting. Przez cztery dni na każdym metrze kwadratowym przestrzeni targowej czuć było powiew zmian. Roboty przemysłowe, które zautomatyzowały produkcję, dźwięki maszyn będące żywym przykładem najnowszej myśli technologicznej, merytoryczne wydarzenia, spotkania biznesowe – blok targów ITM to już od kilku lat obowiązkowy punkt w kalendarzu producentów maszyn i nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu, jak również przedsiębiorców poszukujących innowacji dla swoich przedsiębiorstw. Targi, łącząc to, co ma do zaoferowania przemysł, biznes i nauka, zapewniły wystawcom możliwość prezentacji innowacyjnych produktów, a zwiedzającym niepowtarzalną okazję zapoznania się z najnowszymi technologicznymi rozwiązaniami oraz trendami w przemyśle na najbliższe lata.

 

Biznes, nauka, innowacje u progu Przemysłu 4.0

Tegoroczna ekspozycja obejmowała 9 pawilonów wystawienniczych, w których swoja ofertę zaprezentowało blisko 1000 wystawców i firm reprezentowanych z 26 krajów. Przez cztery dni targi odwiedziło 17 090 zwiedzających. Oprócz bogatej oferty wystawienniczej, o sile wydarzenia świadczyły liczne rozmowy, efektywne spotkania i podejmowane kooperacje, a tych nie zabrakło w szczególności za sprawą spotkań Subcontracting Meetings. Zarówno zwiedzający, jak i wystawcy, chętnie brali udział w zaproponowanych w tym roku wydarzeniach i konferencjach, spośród których szczególnie warto zwrócić uwagę na odbywającą się po raz pierwszy konferencję „Druk 3D w metalu”, podczas której wystąpili przedstawiciele najważniejszych firm z branży w Polsce, prezentując wykorzystanie technologii przyrostowych w praktyce. Ważnym przedsięwzięciem były dyskusje w ramach MM Speakers Corner, które w tym roku poświęcone były idei czwartej rewolucji przemysłowej. Doświadczeni specjaliści – menedżerowie największych firm przemysłowych działających na polskim rynku – podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami z zakresu szeroko pojętej koncepcji Przemysłu 4.0. Temat został również poruszony w ramach konferencji „Przemysł 4.0 – rewolucja staje się faktem. Czy Polska jest na nią gotowa?” przygotowanej przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową. Jednym z ważniejszych wydarzeń targów było XV Forum Inżynierskie, którego tematem przewodnim była „Technika w Recyclingu”. Drugiego dnia targów odbyły się również spotkania branżowe, m.in.: VII Dzień Mechanika przygotowany przez Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników Polskich oraz Technosteel Poland, czyli spotkanie dostawców stali, ich odbiorców oraz przedstawicieli firm z otocznia biznesowego, umożliwiające zapoznania się z nowymi zastosowaniami stali, innowacjami w zakresie technologii i strategii biznesowych. Z dużym zainteresowaniem spotkały się również pokazy realizowane m.in. w ramach „Poligonu Umiejętności” czy warsztaty ze skanowania 3D i obróbki wyników pomiarów 3D. Świetnie zostały przyjęte, zarówno przez zwiedzających, jak i wystawców „Ścieżki zwiedzania”, w ramach których grupy pod opieka merytoryczną przewodnika odwiedzały wybrane stoiska zapoznając się z tematyką: „Przemysł 4.0” oraz „Druk 3D”.

 

(ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, Focast, 3D Solutions)

Poleć ten artykuł:

Polecamy