Jak firmy transportowe oszczędzają na kosztach windykacji?

Jak firmy transportowe oszczędzają na kosztach windykacji?

Podczas gdy koszty prowadzenia firmy transportowej rosną z dnia na dzień, każda oszczędność jest na wagę złota. Wyższe koszty niejednokrotnie oznaczają niższą marżę, bo stawki frachtów nie rosną w takim samym tempie jak chociażby ceny paliw. Dlatego, każde rozwiązanie, dzięki któremu firmy transportowe mogą realnie zaoszczędzić, spotyka się z ich zainteresowaniem. Podobnie jest w przypadku windykacji na koszt dłużnika oferowanej przez firmę Transcash.

Blisko 1 mln zł oszczędności w ciągu 3 miesięcy

Nasi klienci zaoszczędzili w sumie 3 mln zł. Jest to łączna kwota faktur prowizyjnych wystawionych naszym klientom, które ich dłużnicy im zwrócili.  Najwyższa jak dotąd faktura prowizyjna za usługę windykacji na koszt dłużnika wyniosła 17,8 tys. zł i ta kwota wraz z długiem w wysokości 180 000 zł została zwrócona przez dłużnika naszemu klientowi.

Jak działa windykacja na koszt dłużnika w Transcash?

Dłużnika zwraca 100% kosztów za windykację

Co ważne, w usłudze windykacji na koszt dłużnika klient najpierw płaci prowizję za windykację, a dłużnik następnie mu ją zwraca. Choć zdarza się, że obowiązek zapłaty przez klienta nie jest do końca zrozumiały. Otrzymujemy wiele pytań o to, czy nie możemy od razu wystawić faktury dłużnikowi. W tym miejscu musimy podkreślić, że przepisy uprawniające do obciążenia dłużnika kosztami windykacji mówią wprost o kosztach poniesionych. Gdyby klient nie otrzymał faktury prowizyjnej, w praktyce oznaczałoby, że nie poniósł kosztów windykacji. A skoro nie poniósł kosztów, to nie może domagać się ich zwrotu.

Równie często nasi klienci pytają, co w sytuacji, gdy dłużnik spłaci zaległość, ale nie kwapi się do zwrotu kosztów za windykację? Uspokajamy, takie sytuacje choć są możliwe, to jak dotąd się nie zdarzyły. Wynika to przede wszystkim z faktu, że po wysłaniu noty obciążeniowej do dłużnika prowadzimy działania monitorujące spłatę noty i jeśli nie zostanie opłacona to rozpoczynamy jej windykację. Co ważne, robimy to na nasz koszt, również na etapie sądowym.

Windykacja na próbę

Jeśli Twoja firma dotychczas nie korzystała z usługi windykacji, z obawy o jej koszty. To windykacja na koszt dłużnika będzie odpowiednim rozwiązaniem. Szczególnie, że za podpisanie umowy, czy zgłoszenie sprawy nie ponosisz żadnych opłat. Tak samo nie zaskoczy Cię żaden abonament, czy opłaty dodatkowe. Jedyna opłata to prowizja naliczana od rozliczonej kwoty zadłużenia, która jest następnie zwracana przez dłużnika. Co w praktyce oznacza, że możesz korzystać z profesjonalnej usługi i sankcji skutecznych wobec dłużników z branży TSL za darmo.

Chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze Windykacji na koszt dłużnika?
Odwiedź stronę usługi: Windykacja polubowna na koszt dłużnika.

Poleć ten artykuł:

Polecamy