Jak pakować i transportować pomoc humanitarną?

Jak pakować i transportować pomoc humanitarną?

19 sierpnia obchodziliśmy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. Z tej okazji Rohlig SUUS Logistics oraz Bank Żywności SOS w Warszawie przygotowali materiał edukacyjny wspierający darczyńców w procesie odpowiedniego przygotowywania i transportowania pomocy humanitarnej.

Pomoc humanitarna zazwyczaj potrzebna jest nagle, dlatego kluczową rolę w całym procesie odgrywa czas jej dostarczenia. Minione doświadczenie pokazały nam, że odpowiedni podział produktów,
ich właściwe zapakowanie i opisanie znacznie przyśpieszają pracę w magazynach przeładunkowych, a tym samym sprawną pomocy tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Analizując wyzwania w procesie transportowym, nie sposób nie wspomnieć o odprawie celnej, która wymaga przestrzegania ścisłych procedur oraz wypełnienia niezbędnej dokumentacji. W POMOCOWNIKU krok po kroku opisano proces przygotowania przesyłek, wyboru środku transportu oraz zebrania dokumentów do bezproblemowej odprawy celnej.

Opracowując materiał, zespół opierał się o doświadczenie oddziału ROHLIG SUUS Logistics w Rzeszowie, który od początku rosyjskiej agresji wspiera transporty do Ukrainy.

Pobierz darmowy POMOCOWNIK.

Poleć ten artykuł:

Polecamy