Joynext z nową halą produkcyjną w Obornikach Śląskich

Joynext z nową halą produkcyjną w Obornikach Śląskich

Joynext rozbudowuje swój polski zakład produkcyjny w Obornikach Śląskich o kolejną halę produkcyjną. Nowa hala o powierzchni 2250 mkw. zwiększy powierzchnię produkcyjną dostawcy części pierwszego montażu dla branży motoryzacyjnej o ponad 50 procent.

W ten sposób Joynext dodaje miejsce na nowe linie produkcyjne i toruje drogę do przyszłego wzrostu. Zakład rozpocznie produkcję jednostek sterujących akumulatorami do pojazdów elektrycznych czołowego niemieckiego producenta samochodów w październiku 2021 roku.

Fabryka w Obornikach Śląskich koło Wrocławia w Polsce od wielu lat odgrywa kluczową rolę w produkcji Joynext na rynek europejski. Dostawca Tier 1 zawsze produkował tutaj swoje jednostki nawigacyjne i sterujące dla wiodących europejskich producentów samochodów. Budowa nowej hali produkcyjnej o łącznej powierzchni 2250 metrów kwadratowych rozpoczęła się w maju 2020 roku i zakończyła się sukcesem w niecałe dziewięć miesięcy.

Zakład jest rozbudowywany, aby zwiększyć moce produkcyjne w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie klientów. Rozbudowa nie tylko zwiększa ogólną wielkość produkcji fabryki, ale także stwarza wystarczającą przestrzeń dla nowych linii produkcyjnych w przyszłości, w szczególności do produkcji jednostek sterujących akumulatorami do samochodów elektrycznych. Tam, gdzie wcześniej zakład produkował 9 000 takich jednostek tygodniowo tylko dla jednego klienta, wydajność istniejącej linii wzrośnie teraz do 45 000 jednostek sterujących tygodniowo. W październiku zostanie również uruchomiona druga linia produkcyjna. W przyszłości ta linia będzie produkować do 69 000 jednostek sterujących akumulatorami tygodniowo dla innego wiodącego europejskiego producenta samochodów.

– Rozbudowa naszego zakładu produkcyjnego to strategiczna inwestycja w naszą przyszłość – mówi Bogdan Koziar, dyrektor operacyjny i dyrektor zarządzający zakładu Joynext w Obornikach. – Elektromobilność kwitnie, napędzając popyt na urządzenia sterujące akumulatorami samochodów elektrycznych. Zwiększanie mocy produkcyjnych jest naszą odpowiedzią na obecne i przyszłe wymagania rynku i toruje drogę do dalszego wzrostu.

Dla Joynext rozbudowa zakładu oznacza również zaangażowanie w lokalizację w Obornikach Śląskich, która jest silnie związana z historią firmy. Dzięki temu projektowi, firma zainwestowała w sumie 15 milionów euro w ciągu ostatnich dwóch lat i stworzy 36 nowych miejsc pracy.

Poleć ten artykuł:

Polecamy