Jysk z nowym magazynem

Jysk z nowym magazynem

Nowy magazyn zewnętrzny Centrum Dystrybucji Jysk w Radomsku o powierzchni użytkowej 54 tys. mkw. został odebrany z końcem września br. od Grupy Antczak, generalnego wykonawcy parku logistycznego Loogic Park Radomsko. Dodatkowa powierzchnia magazynowa wesprze proces dostaw do ośmiu krajów Jysk.

Projekt nowej powierzchni magazynowej został zrealizowany w formule built-to-suit (BTS) w oparciu o umowę pomiędzy wykonawcą a najemcą. Oprócz rozwiązań technicznych wzmacniających wydajność energetyczną powierzchni i zwiększających komfort jej użytkowania, dużą uwagę przywiązano do zagospodarowania terenów zewnętrznych. Zostały na nich posadzone rodzime gatunki drzew i krzewów, a także przyjazna pszczołom łąka kwietna.

– Centrum Dystrybucji Jysk w Radomsku obsługuje sklepy sieci w 8 krajach. Plany ekspansji i zwiększająca się liczba sklepów stacjonarnych wymagają dodatkowych rozwiązań logistycznych. Zewnętrzna powierzchnia magazynowa pozwoli na szybsze realizacje, przy zwiększonej ilości dostaw. Co więcej, umieszczenie magazynu zewnętrznego w pobliżu głównego centrum dystrybucji wpłynie pozytywnie na środowisko i redukcję emisji CO2. Dotychczasowe magazyny buforowe znajdują się znacznie dalej, przez co ciężarówki mają do pokonania większą liczbę kilometrów. Aktualna, bliższa lokalizacja pozwoli zredukować emisję o 450 ton rocznie – mówi Paweł Waler, dyrektor logistyki Europa Centralna i Wschodnia Jysk.

Zrealizowany dla Jysk magazyn jest pierwszym obiektem na terenie parku logistycznego Loogic Park Radomsko. Na obszarze ponad 80 ha powstanie docelowo 11 hal magazynowych o łącznej powierzchni 380 tys. mkw. Atutem LOOGIC Park Radomsko jest m.in. doskonałe położenie w centralnej Polsce – w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1, dróg krajowych DK 42 oraz DK 91, a także kluczowych węzłów kolejowych.

Centrum Dystrybucji Jysk w Radomsku obchodzi w tym roku rocznicę 15 lat działalności. Główna powierzchnia magazynowa zajmuje 108 000 mkw. Rocznie Centrum obsługuje ponad milion palet, dostarczając produkty JYSK do 650 sklepów w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Słowenii, Chorwacji, Ukrainie i w Rosji.

Poleć ten artykuł:

Polecamy