KAN wdraża ASTRO WMS

Firma KAN, producent nowoczesnych systemów instalacyjnych wodnych i grzewczych, wybrała nowy system do zarządzania magazynem - Astro WMS firmy Consafe Logistics.

KAN to spółka zatrudniająca blisko 700 osób, obecna w 23 krajach Europy. W efekcie rozwoju podjęto decyzję o rozbudowie systemu IT odpowiedzialnego za obsługę magazynu o powierzchni 6000 mkw.

Astro WMS wdrażane w KAN wesprze proces przyjęcia towarów do magazynu, kompletacji i dystrybucji. Do wymiernych korzyści oferowanych przez system należą także m.in. sprawna i szybka obsługa zamówień, realizacja większej ilości zleceń przy utrzymaniu tego samego poziomu liczebności pracowników i środków transportu, redukcja pomyłek oraz zmniejszenie poziomu wymaganych zapasów.

Zwiększenie wydajności możliwe jest przede wszystkim dzięki przetwarzaniu informacji w czasie rzeczywistym. W przedsiębiorstwach dystrybucyjnych i produkcyjnych jest to szczególnie ważne ze względu na dużą ilość informacji i towarów przepływających przez magazyn. Procesy magazynowe traktowane są przez Astro WMS jak zadania, którym nadawane są priorytety w zależności od aktualnej sytuacji w magazynie i terminów realizacji wysyłek.

Astro WMS zostanie zintegrowany z istniejącym już systemem ERP. W projekcie implementacji wykorzystano także rozwiązania firmy Motorola – terminale radiowe serii MC9000, sieć radiową oraz drukarki etykiet Zebra. Projekt implementacji zostanie zrealizowany do końca 2011 roku.

Poleć ten artykuł:

Polecamy