KIA ponownie zatrzymała produkcję na Słowacji

KIA ponownie zatrzymała produkcję na Słowacji

Słowacka fabryka samochodów KIA, która jako pierwsza w Europie wróciła do pracy po przestoju spowodowanym koronawirusem, w tym tygodniu znowu musiała wstrzymać pracę. Serwis Automotive Logistics donosi, że problemy z dostawą części uniemożliwiły bieżącą produkcję.

Zakład KIA w Zilinie wrócił do pracy 6 kwietnia, po dwutygodniowej przerwie. Produkcja została ograniczona – zamiast na trzy, pracowano na dwie zmiany, wprowadzono też dodatkowe środki ostrożności, mające ochronić pracowników przed koronawirusem. Jednak w miniony poniedziałek władze fabryki zostały zmuszone do rozpoczęcia kolejnego przestoju.

Powodem nie był jednak brak popytu po załamaniu się sprzedaży aut wskutek epidemii, ale problemy z ciągłością dostaw części. Słowacja jest jednym z najsłabiej dotkniętych koronawirusem krajów w Europie, lecz dostawcy części rozsiani są po całym globie.

Przerwa w produkcji ma potrwać do końca tygodnia. Automotive Logistics zaznacza, że słowackie problemy KII są pilne obserwowane przez innych producentów i mogą dodatkowo wpłynąć na decyzję o wydłużeniu przestoju w innych fabrykach.

Poleć ten artykuł:

Polecamy