Kolejna dostawa Iveco dla firmy Lipiński

Kolejna dostawa Iveco dla firmy Lipiński

Firma Adama Lipińskiego z Sierpca może pochwalić się flotą 270 samochodów, w której większość stanowią samochody marki Iveco. Uroczystość przekazania kolejnej partii ciągników siodłowych odbyła się w nowym autoryzowanym punkcie serwisowym Iveco Lipiński w Lubiczu k. Torunia.

Pierwsze pojazdy trafiły do Sierpca trzy lata temu i szybko zyskały opinię oszczędnych i stosunkowo mało awaryjnych. Te dwa główne czynniki zadecydowały o tym, że współpraca z Iveco Poland szybko się rozwinęła. Do firmy sukcesywnie trafiały kolejne partie nowych ciągników. Pod koniec 2014 roku zakupiono pierwsze samochody z silnikami EuroVI.

 

– Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Iveco Poland oraz wysoko cenimy sobie ciągniki Iveco Stralis Hi-Way. Nasi kontrahenci wymagają od nas stałej gotowości do wykonywania zadań, a taką gwarancje możemy im dać wówczas gdy dysponujemy nowym niezawodnym taborem – mówi Adam Lipiński, właściciel firmy.

 

– Przekazujemy kolejną partię, czterdziestu sztuk, naszych nowych pojazdów. Mamy nadzieję, że te samochody w pełni spełnią oczekiwania tak wymagającego klienta jakim jest P.U.H. Export-Import Adam Lipiński. Coraz bardziej zacieśniająca się współpraca pomiędzy naszymi firmami świadczy o tym, że pojazdy Iveco cieszą się dużym uznaniem wśród polskich przewoźników – powiedział Massimiliano Perri, dyrektor generalny Iveco Poland.

 

Iveco Stralis Hi-Way są wyposażone w oszczędne 11-litrowe, 6-cylindrowe jednostki napędowe o mocy 460 KM (338 kW) osiągające maksymalny moment obrotowy 2150 Nm w zakresie już od 900 do 1550 obr/min. Układ zasilania stanowi wtrysk paliwa (Electronic Commonrail) o ciśnieniu wtrysku do 2200 barów, sterowany elektronicznie z systemem EDC. Dodatkową moc uzyskuje się dzięki elektronicznie sterowanej turbosprężarce o zmiennej geometrii (EVGT).

Poleć ten artykuł:

Polecamy