Kolejne hektary dla elektromobilności w WSSE

Kolejne hektary dla elektromobilności w WSSE

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” podpisała w tym tygodniu aż dwie umowy sprzedaży gruntów dla inwestorów, którzy już budują fabryki w Polsce. Obie firmy zabezpieczają sobie w ten sposób możliwość przyszłej rozbudowy zakładów – i obie działają w sektorze elektromobilności.

Belgijski koncern Umicore kupił w Radzikowicach kolejną nieruchomość inwestycyjną o powierzchni ponad 18 ha. Umicore będzie wytwarzać pod Nysą materiały katodowe wchodzące w skład baterii litowo-jonowych stosowanych w pojazdach elektrycznych.

Symbolicznym początkiem obecności Umicore w Nysie było wmurowanie kamienia węgielnego, które odbyło się 25 lutego 2020 r. w Radzikowicach. To największa zagraniczna inwestycja w regionie i jedna z największych w Polsce. Inwestycja jest częścią dużego planu inwestycyjnego Umicore o wartości 660 mln euro dotyczącego produkcji materiałów akumulatorowych w Polsce i Chinach.

Z kolei koreańska firma LS EV Poland kupiła w Dzierżoniowie kolejną nieruchomość inwestycyjną o powierzchni ponad 3️ ha. LS EV Poland zakupioną działkę przeznaczy pod rozbudowę swoich zakładów w Dzierżoniowie. Działka graniczy bezpośrednio z zakupioną na początku 2020 r. nieruchomością, na której powstaje nowoczesny zakład. W fabryce będą produkowane elementy akumulatorów litowo-jonowych wykorzystywanych do produkcji pojazdów elektrycznych.

Zakupiona działka pozwoli na rozbudowę i rozwój firmy w Dzierżoniowie. W grudniu 2019 r. firma uzyskała decyzję o wsparciu nowej inwestycji i zobowiązała się do zrealizowania nowej inwestycji w kwocie co najmniej 169 mln zł. W ostatnich latach jest to największa nowa inwestycja realizowana w rejonie Dzierżoniowa.

Poleć ten artykuł:

Polecamy